Ve středu 16. 2. se hrají odvety v obráceném pořadí. V krajské soutěži mužů začaly čtvrtfinálové série, Skuteč doma vydřela těsné vítězství.

Krajská liga mužů

Litomyšl – Chrudim B 8:3 (2:3, 4:0, 2:0).

Branky: Šeda 3, Matys, Hudousek, Pešina, Čapek, Dospěl – Bartoníček 2, Langr.

Naposledy „béčko“ dokázalo z Litomyšle přivézt vítězství 6:1. Pokud si hráči mysleli, že všechno půjde hladce i tentokrát, po slušně sehrané úvodní třetině totálně zklamali. Během deseti minut šli hosté do dvougólového vedení. V páté minutě Bartoníček za přispění Nováka otevřel skóre a vedení potvrdil stejný hráč z přihrávky Dvořáka – 0:2. Ve 14. odpověděli domácí Matysem, avšak už v 16. Langrovo sólo znamenalo 1:3. Do přestávky stačil Pešina korigovat na 2:3.

Od druhé dvacetiminutovky nastal kolaps hostí: 24. Kosejk, 31. Hudousek, a 34. Šeda a Litomyšl odskočila na 5:3. Poté došlo na střídání gólmanů, za Amenta přišel Dundáček a ten hned z první střely od Čapka lovil puk se své sítě – 6:3.

Dobře rozjetý tým Litomyšle přidal v závěrečné části soupeři na cestu ještě dva pozdravy v podobě gólů: 41. Šeda a 49. Dospěl. Chrudim B: Ament (34. Dundáček) – Formánek, Vích, Budinský, Novotný, Šlemenda, Sýkora – Schweinfurter, Langr, Kišš – Novák, Plch, Bartoníček – Polák, Holub, Slavík – Turčani, Dvořák.

Jiří Dundáček, asistent trenéra HC Chrudim B: „Uspěli jsme pouze v první třetině. Pak jsme to začali tahat, kluci si zřejmě mysleli, že když v Litomyšli minule bezproblémově vyhráli, že to půjde i nyní samo. Přišel kolaps, kdy zklamala obrana a ani herní nasazení nebylo hodné play off.“

Moravská Třebová – Hlinsko 3:5 (0:4, 0:0, 3:1).

Branky: Koláček, Peška, Husárek – Šuvara 2, Ročárek 2, Zadina.

Po nepříznivé bilanci ze základní části výhra Hlinska na ledě soupeře potvrdila, že play off je jiná soutěž. Je cennější o to, že Hlineckým scházeli marodi Michal Sláma, Paseka a Spal, Šuvara nastoupil se sebezapřením (chřipka). Utkání začali hosté aktivně a už v 55. vteřině Zadina elegantním bekhendovým věšákem zavěsil – 0:1. Následně vynikl brankář Gregor třemi bezprostředními zákroky při přesilovce soupeře. V 10. minutě Kavalír vyhrál buly a Šuvara dokázal puk okamžitě uklidit za Burešova záda – 0:2. Ještě v téže minutě šikovně vyvezl puk z obranné třetiny Wasserbauer a kombinaci Havla s Volfem zakončil Ročárek – 0:3. Raketový nástup vyvrcholil ve 12. minutě, kdy Ročárek prostřelil od modré čáry gólmana na 0:4! Vyhnal tím z brány domácích Bureše, kterého vystřídal Přikryl.

Druhá třetina se nesla v duchu útlumu domácího týmu. Hlinečtí hráči přestáli dvě oslabení, plnili danou taktiku a soupeř si s ní evidentně nevěděl rady. Nejvážnější šancí této části byla dělovka Fialy, která orazítkovala tyč Přikrylovy branku ve 38. minutě.

V úvodu závěrečné třetiny hosté trochu polevili a „Moravská“ toho hned využila po přečíslení dvou hráčů na jednoho Koláčkem ke korekci na 1:4. Branka domácí povzbudila a zle dotírali na Gregora. Ve 49. minutě poslal do brejku Fiala rychlíka Šuvaru, který svoji dělovku umístil pod horní tyč – 1:5. V 51. minutě po rychlé akci snížil Peška na 2:5 a domácí vrhli všechny síly do útoku. Podařilo se jim ale jenom korigovat na dvoubrankový rozdíl. Zkusili i power play, ale skóre se již nezměnilo. Hlinsko: Gregor (Čermák) - Kavalír, Lukáč, Šuvara, Fiala, Zadina, Štěpánek, Tulis, T. Ptáček, Havel, Černý, Hudec, Volf, Ročárek, Wasserbauer, Kadlec.
Radek Chlada, předseda HC Hlinsko: „Hráči dokázali dodržet taktiku kterou naordinoval trenér Miloš Havel, ta přinesla úspěch. Bylo vidět, že každý hráč dal do hry maximum a ještě i něco navíc, a to se velice cení. Tak se hrají vítězné zápasy, nic nedostaneme zadarmo. Celý tým makal, brankář jej podržel a všichni zaslouží pochvalu.“

Krajská soutěž

Skuteč – Semechnice 5:4 (2:0, 1:1, 2:3).

Branky: Hladík 2, Lígr, Souček, Nevečeřal – Frýda 2, Zošiak, Hejzlar.

První čtvrtfinálový zápas přinesl bitvu až do samého konce, i když už to vypadalo ve 46. minutě na jasné vítězství domácích, neboť ti vedli 5:1.

V první třetině byla Skuteč lepším týmem, hrálo se převážně na polovině hostujícího celku, ale gólově se domácí prosadili až v závěru třetiny, kdy během devíti vteřin uspěli hned dvakrát. Nejprve Ondráčkovo nahození od modré šikovně tečoval Souček a hned po rozehrání se protáhl kolem obrany Hladík a bylo to o dvě branky. Hosté ohrozili brankáře Kuklu v první třetině víceméně jen při přesilovce.

Do druhé třetiny vstoupili hosté daleko aktivněji a důrazněji a hned se hrál vyrovnaný duel, bohužel hru drobilo spousta vyloučených. Hostům se naskytla 2x přesilová hra 5 na 3. Při prvním dvojnásobném oslabení se domácí obraně podařilo vyhodit puk tak nešťastně, že byl Skutči udělen další dvouminutový trest a dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru už hosté využili ve 28. minutě – 2:1. Ve 36. minutě naštěstí díky Ligrovi odskočila Skuteč opět na rozdíl dvou branek.

Třetí třetinu začali lépe domácí, kteří při plném počtu hráčů na ledě byli přece jenom lepší a když Ligr prošel obranou soupeře a naservíroval Hladíkovi bylo to ve 45. minutě 4:1. O necelou minutu později se po přihrávce Herynka rozjel Nevečeřal a ač faulován, dokázal v pádu překonat brankáře – 5:1. Vše vypadalo pro domácí růžově, ale po chybách obrany se ke slovu dostali opět hosté a postupně dotáhli na rozdíl jediného gólu. Dohrávalo se v nervózní atmosféře. Skuteč vstřelila (kopla) ještě jeden gól, který rozhodčí nejprve uznal, ale posléze po protestech hostů odvolal. Očekávaný závěrečný tlak hostů a pokus o vyrovnání se už nekonal, neboť ti neudrželi nervy na uzdě a poslední dvě minuty dohrávali ve třech.

Skuteč: Kukla - Tocháček, Špila, Brdička, Brendl, Nevečeřal, Klusoň, O. Vokoun, Čejgl, Ondráček, Souček, Hladík, Komárek, Ligr, Herynek, Kusý, Klement, Pražan.

Druhý čtvrtfinálový zápas se hraje už ve středu 16. 2. od 18.00 v Opočně. Autobus od ZS odjíždí v 15,45.