Po oficiálním zahájení, schválení programu a jednotlivých volebních komisí, si vzal slovo prezident klubu Miloš Vavřička, který se v obšírném projevu vyjádřil k řadě věcí a chodu klubu.

Vyzdvihl zejména čtyři nejstarší kategorie o.s. (muže, juniory, dorost a starší žáky), které všechny vyhrály své soutěže. Důraz ve své řeči kladl i na nábor nových hokejových nadějí a vyjádřil se také k situaci mezi občanským sdružením a prvoligovým s.r.o.

Po následné zprávě revizní a mandátové komise byly provedeny volby do výkonného výboru klubu a revizní komise. Do jejího čela byl coby předseda zvolen Petr Kopecký, nový sedmičlenný výkonný výbor se usnesl, že k volbě předsedy dojde na jejím prvním zasedání v pondělí večer.

V bohaté diskuzi se krom činnosti klubu a různých organizačních věcí hlavně rozebíralo možné spojení s prvoligovým HC Chrudim s.r.o.

Svůj názor na možné sloučení vyjádřil i host valné hromady, generální manažer HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý. Přiblížil všem zúčastněným koncepci extraligového týmu s mládeží, vyzdvihl dosavadní výbornou spolupráci s HC Chrudim o.s. a byl mile překvapen zprávou o výsledku hospodaření občanského sdružení.

Zároveň navrhl, aby v blízké době došlo k dohodě mezi HC Eaton Pardubice, HC Chrudim o.s. a HC Chrudim s.r.o., z níž by se mohl vytvořit nový spolupracující subjekt.

(rp)