HC CHrudim – HC Benátky nad Jizerou 7:6 SN (2:3, 2:0, 2:3 – 0:0, 1:0)

Domácí již po 42 vteřinách prohrávali, pak sice v 11. minutě srovnal Král, ale dva góly inkasované ve 14. minutě vyhnaly Landsmana z brány a poprvé v ní nastoupil plzeňský Halmoši.

Chrudimi se podařilo otočit na 4:3, ale v 51. minutě již opět prohrávala o dva góly (4:6). Příkladnou bojovností se jí podařilo vynutit se prodloužení a poté uspět poprvé v sezoně při samostatných nájezdech, zásluhou brankáře Halmošiho a Fořta, který v sedmé sérii proměnil svůj třetí nájezd.

Fakta – branky a asistence: 11. Král (Toužimský), 19. Šeda (Kubišta, Blažek), 24. Drtina (Kubišta, Semorád), 32. Mocek (Kaut), 57. Král (Fořt), 57. Drtina (Šeda), 65. Fořt – 1. Urban (Vantuch, Špaček), 14. Pavlů (Kica), 14. Krejčík, 49. Štich (Kopic, Urban), 51. Vantuch (Bárta), 51. Kica (Skořepa). Rozhodčí: Jebavý – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 660.

HC Chrudim: Landsman (14. Halmoši) – Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Drtina, Charousek, Vágner, Kobela – Fořt, Král, Kaut – Kapec, Blažek, Semorád – Goiš, Kubišta, Šeda.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal – Kolmann, Štich, Pavlů, Bendik, Vála, Ulrych, Kajínek – Špaček, Urban, Vantuch – Kica, Skořepa, Bárta – Kopic, Klimt, Krejčík – Nevyhoštěný, Jech, Pabiška – Weiss.

Pavel Rohlík, trenér Chrudimě: „Zápas byl jako na houpačce. My jsme točili pár obránců, celkem hrálo 13 – 14 hráčů. Všem musím poděkovat, dali do toho všechno a podařilo se jim dotáhnout dvoubrankovou ztrátu. Konečně se nám povedlo vyhrát na penalty, z čehož mi spadnul kámen ze srdce. Z Halmošiho jsem měl dobrý dojem. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce, takže mám určitě důvod ke spokojenosti.“