Po příjezdu z Chotěboře jsme hovořili s trenérem družstva JIŘÍM POLÁKEM.

Vítězství 9:5 z ledu Chotěboře je jistě překvapením…
Do Chotěboře jsme jeli s pokorou, protože poslední zápas jsme tam prohráli 6:1. Ale zároveň jsme si byli vědomi, že s kvalitním soupeřem musíme hrát dobře, zodpovědně zezadu. V úvodu tohoto duelu se nám dařilo a co byl základní rozdíl v obou týmech, byli brankáři. Nám Roman Chalupa zachytal velmi dobře a naopak prvnímu gólmanovi Chotěboře Nožkovi zápas nevyšel, což však nesnižuje výkon našeho týmu. Hráli jsme opravdu dobře.

Jedno vítězné finálové utkání máte za sebou, v pátek přijde na řadu odveta. Co od tohoto duelu očekáváte?
Něco podobného jako v Chotěboři. My se musíme pokusit o stejný přístup a stejný výkon v utkání. Nesmíme se domýšlet, že když se nám zadařilo v prvním zápase, že se povede i odveta. Prostě se musíme pokusit rozhodnout už doma, protože případný třetí rozhodující zápas opět na ledě Chotěboře by už byl o vůli, štěstí a o všem možném. Dnes to máme rozehrané tak, že už doma můžeme potvrdit postup do kvalifikace o celostátní ligu. K tomu však povede jedině takový výkon, který jsme předvedli dnes, což už samozřejmě je jen na hráčích, zda dokáží podobně skvělé představení zopakovat.

Loni postoupil dorost, letos je přáním juniorky mladší kategorii následovat? Ví se něco o kvalifikaci – kdy a s kým se hraje?
Ještě jsem tuto situaci nesledoval, i když v oddíle již nějaké emaily kolovaly, protože svaz potřebuje znát vyjádření krajských lídrů, zda chtějí kvalifikaci hrát. Pokud se nám podaří krajskou ligu a přebornický titul vyhrát, tak do kvalifikace jít chceme. Teď však musíme titul krajských přeborníků nejprve vybojovat a pak už se můžeme starat o to, co bude dál. Již jednou jsem zmínil, že juniorku k vůli návaznosti bychom chtěli dostat do ligy. Protože jde o kluky staršího ročníku dorostu 1995, kteří s námi dnes již bojují, aby se nemuseli vracet do kraje, ale aby mohli pokračovat v ligové soutěži.

V Chotěboři sledovalo první finálový duel 400 diváků, což je výzvou pro chrudimské příznivce ledního hokeje včetně Fan klubu HC. Přijďte v hojném počtu v pátek 8. března ve 20 hodin podpořit juniory HC Chrudim v odvetném finále proti Chotěboři!

JAROMÍR DOLEŽAL