Zatímco prvnímu finalistovi – místnímu HC, stačily k postupu do finále dva zápasy, druhý musel rozhodnout o postupu až ve třetím vzájemném střetnutí. To vyhrála Choceň doma 5:1, čímž se stane soupeřem místních juniorů. První finálový duel uvidí Chrudim v pátek od 20 hodin, odveta bude v pátek 4. 3. Případně třetí rozhodující duel má stanoven termín na sobotu 5. 3. opět v Chrudimi.

Světlá – Chrudim 3:4 (1:1, 2:1, 0:2).

Branky: Kněžour, Polák, Vacek, Seidler.

Hosté přijeli vlivem různých absencí oslabeni o pět hráčů základního kádru a museli v první třetině dotahovat jednobrankové vedení soupeře, když ve vlastním oslabení se dostal do brejku nejlepší domácí hráč Doležal a svoje sólo proměnil – 1:0.

Vyrovnat se podařilo ve 12., kdy střelu Vršanského od modré tečoval Kněžour – 1:1. Po dvaceti minutách musel odstoupit obránce Vršanský, takže došlo k další redukci v sestavě a do utkání naskočil dorostenec Jan Sliacký. Ani vstup do druhé dvacetiminutovky nebyl pro hosty šťastný, když jedinou slabší chvilku v utkání si vybral gólman Pokorný – propustil za záda střelu od červené čáry – 2:1.

Otřesený tým hostí hned v následujícím střídání vyrobil hrubou chybu při rozehrávce za vlastní brankou a soupeř okamžitě trestal z bezprostřední blízkosti na 3:1. Chrudimští ve 36. vykřesali naději na případný zvrat, když po příhrávce Komárka před brankoviště dorážel Polák – 3:2.

Další šance do konce této části hry hosté už nevyužili, a tak se šli za jednobrankového manka do kabin. Do závěrečného dějství nastoupili s cílem zvrátit výsledek a ukončit tak semifinálový duel. V úvodu závěrečné části se opět nepodařilo využít několik slibných šancí, naštěstí ve 43. dokázal první útok po kombinaci vstřelit vyrovnávací gól: Vacek (Komárek, Polák) – 3:3. Tím se rozjetý tým hostí dostal do pohody, kterou potvrdil v 52. opět po pohledné akci na jeden dotek otočit utkání.

Střelcem na 3:4 byl Seidler, přihrávali Stupavský a Cvrček. Nutno přiznat, že v závěrečných dvou minutách při power play Světlé se několikrát vyznamenal brankář Pokorný, který tak několikanásobně odčinil své drobné zaváhání při druhém gólu.

Sestava vítězů: Pokorný – Kleprlík, Vršanský, Tesner, Brychta, Švadlenka, Hudec – Holub, Polák, Kněžout – Vacek, Brožek, Komárek – Seidler, Cvrček, Stupavský + Sliacký.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:

„Cením si velké vůle celého kolektivu, který dokázal i za nepříznivého stavu 3:1 výsledek ještě otočit. Je to o to cennější, že v sestavě nám scházeli z různých vážných důvodu Vích, Hrůza, Mlateček, Slavík a po první třetině odstoupivší Vršanský. Po úvodní třetině jsem musel zredukovat sestavu a třetí útok složený z mladíků dostal jednoznačný úkol neinkasovat, což se podařilo. Naopak první dva útoky se měly pokusit utkání rozhodnout. Vzhledem k tomu, že se jim podařily dvě velmi pěkné kombinační akce zakončené góly, svůj úkol splnily stejně jako brankář Pokorný, který v závěrečném pekle dokázal svoje kvality. Kluci si zahráli hokej hodný play off před početnou diváckou kulisou, která vytvořila perfektní atmosféru. A je jen škoda, že takovou podporu od diváků v Chrudimi nevidíme.“Ve skupině „B“ o umístění se mělo hrát okresní derby Hlinsko – Skuteč, ale to bylo na žádost domácího družstva přeloženo na 26. února.

JAROMÍR DOLEŽAL