Chrudim - Chotěboř 4:5 (0:3, 3:2, 1:0). Branky: Haltuch 2, Hudec, Karásek. Po prvním finálovém zápase vítězství v Chotěboři trenér Jiří Polák nabádal: „Nesmíme se domýšlet, že když se nám zadařilo na ledě soupeře, že se podaří i odveta. Případný třetí rozhodující zápas opět na ledě Chotěboře by už byl o vůli, štěstí a o všem možném."

Začátek domácí páteční odvety byl tragický: Již v první minutě Činčala otevřel skóre. V 10. a 11. přišla další pohroma z holí Maška a Nikla 0:3. V začínající 22. minutě Krejčí vstřelil čtvrtý úspěch hostí, ale domácí tým dokázal odpovědět ve 32. Hudcem a 36. Haltuchem 2:4. Chotěbořský Svoboda poté hned z buly vzal domácím vítr z plachet 2:5, na což stačil odpovědět ve 40. minutě opět Haltuch 3:5. Těsně před sirénou se dostal do šance Ondřej Polák, ale tento moment snížení stavu nepřinesl. Velké úsilí a tlak Chrudimských však platil na soupeře jen v 52., kdy Karásek vstřelil kontaktní gól na 4:5 a jak se později ukázalo, tím podepsal účet tohoto střetnutí. Stav finálových zápasů se tak srovnal na 1:1.

Sestava HC Chrudim: Chalupa Kleprlík, Švadlenka, Brychta, Burkoň, Hudec, Škop Karásek, Brožek, O. Polák Bečev, Haltuch, Tomášek Sliacký, Kohoutek, Kněžour Koreček, Pospíšil, Havel.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Z předbrankového prostoru jsme v první třetině třikrát inkasovali, což byl jeden z rozhodujících momentů v tomto střetnutí. Když v začínající 22. minutě vstřelili hosté gól na 0:4, těžko se pak taková ztráta dohání. Druhý rozhodující moment přišel za stavu, kdy jsme snížili na 2:4, ale soupeř hned z bully vstřelil pátý gól. V poslední třetině jsme hráli dobře, byli jsme lepší, ale v samotném závěru v době našeho největšího náporu došlo k vyloučení, které pohřbilo další šance na srovnání výsledku."

Chotěboř - Chrudim 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Branka: Kněžour. Chotěbořští si v tomto rozhodujícím duelu nenechali vzít šanci na vítězství a tím i prvenství v pardubické krajské lize juniorů. Předváděli náročný celoplošný hokej, kdy celá pětka útočí a celá pětka brání, což družstva v soutěži v rámci kraje nedokáží praktikovat. Hosté proto byli většinou pod tlakem, na ještě přijatelné porážce měl velkou zásluhu brankář Roman Chalupa, který byl nejlepším hráčem poraženého kolektivu. Na druhé straně je nutno přiznat, že Chrudimským při šancích scházel kus potřebného štěstí. Již ve čtvrté minutě Svoboda otevřel skóre a pak se dlouho čekalo, kdy se změní skóre. To přišlo ve 36. minutě, kdy Kněžour vyrovnal. Byl to však znovu Svoboda, který gólem do šatny zajistil Chotěboři těsné vedení 2:1. Když ve 49. Pilařova trefa znamenala 3:1, bylo o výsledku rozhodnuto. Nutno poznamenat, že zápas probíhal ve skvělé atmosféře před opět značnou diváckou kulisou. Po příjezdu domů byla nálada kupodivu velmi dobrá, prý druhé místo je také krásné…

„Zklamán jsem, ale nutno přiznat, že finálovou sérii jsme sehráli se soupeřem, který v základní části jasně dominoval, dokázal, že je nejlepší. Celou sérii rozhodla nevydařená první třetina domácí odvety, kterou jsme nezvládli a prohráli 0:3. V rozhodujícím mači jsme bojovali, nehráli špatně, ale soupeři byl na koni a prvenství si už nenechal vzít," konstatoval po rozhodujícím utkání chrudimský trenér Jiří Polák.


JAROMÍR DOLEŽAL