Beroun – Chrudim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1).

Doslova hororový úvod absolvovali chrudimští hokejisté na ledě Berounských Medvědů, ale přesto se vše špatné v dobré obrátilo.

Již po dvaceti vteřinách zůstal na ledě ležet obránce Charousek a kaluž krve vyděsila všechny aktéry utkání. „Lékař zjistil, že Kamil má příznaky silného otřesu mozku, a proto byl odvezen do nemocnice v Hořovicích. Bylo nám řečeno, že tam zůstane na pozorování minimálně do pondělí. Touto cestou mu přejeme brzké uzdravení,“ informoval nás vedoucí mužstva Daniel Palaščák.

Aby toho nebylo málo, tak již ve druhé minutě se v závaru před Landsmanovou svatyní nejlépe orientoval Hašek a favorizovaní domácí, kteří dosud v soutěži prohráli doma jediný zápas, se ujali vedení 1:0.

Chrudimští však od té doby hráli pozorně v obraně a co prošlo, to pochytal výborný Landsman. No a ve druhé třetině v rozmezí 27. – 29. minuty zasadili Východočeši Berounu nečekané trojité K.O. po trefách Krále, Sýkory a Mocka. Domácí se sice snažili o zvrat, ale místo toho přišel v závěrečném dějství ještě čtvrtý úder od Fořta.

A to ještě chvilku předtím byl Klejna sražen, ale sám neproměnil trestné střílení. Co bylo Medvědům platné, že svého soupeře dvakrát přestříleli (poměr střel 38:19), když bodově vyšli naprázdno a mohli jenom zlostně mručet a skřípat svými nebezpečnými zuby.

Svěřenci trenéra Pavla Rohlíka se po této důležité výhře přiblížili čtrnáctým Benátkám na rozdíl dvou bodů a před posledním Pískem mají odstup tří bodů. „Doufám, že to kluky povzbudí před nejbližšími zápasy, kterými budou derby s tradičními soupeři Hradcem Králové a ve Vrchlabí,“ věří trenér.

Fakta – branky a asistence: 2. Hašek (Rudovský) - 27. Král (Kaut, Jaroměřský), 27. Sýkora (Blažek, Šeda), 29. Mocek (Kubišta, Sýkora), 53. Fořt (Král, Toužimský). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 1:6, bez využití. Diváci: 800. HC Berounští Medvědi: F. Novotný - Nedvěd, Husák, Jebavý, Látal, Jelínek, Malý, Piskáček - Valský Kupec, Vlček - J. Novotný, Hašek, Rudovský - Pavel, Hafenrichter, Besser - Forman. HC Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Charousek, Kobela, Drtina - Fořt, Král, Kaut - Sýkora, Blažek, Šeda - Klejna, Kubišta, Semorád - Goiš, Martinec, Žák.

Pavel Rohlík, trenér Chrudimi: „Po smolném úvodu, kdy musel odstoupit zraněný Charousek a vzápětí jsme inkasovali gól, se hráči nepoložili, hráli zodpovědně v obraně a výborně chytal Landsman. Soupeře jsme dokonale zaskočili třemi góly v polovině utkání a zápas dotáhli do úspěšného konce. Je to pro nás povzbuzení před nadcházejícími derby s Hradcem Králové a Vrchlabím.“