Před závěrečným utkáním nadstavbové části první ligy vyhráli chrudimští hokejisté šest ze sedmi zápasů, takže byli reálně ve hře o únik z baráže a dokonce i o účast v play off.

„Růžové sny“ hráčů i jejich příznivců byly rázně přetrženy po porážce 1:5 v Kadani, která se tímto výsledkem protlačila na 12. „play offovou“ příčku.

Přitom úvod zápasu vypadal pro Východočechy nadějně. V 15. minutě se parádně trefil od modré čáry obránce Jaroměřský a zajistil svým barvám vedení. To však bohužel trvalo jenom dvě minuty, než srovnal skóre Brňák. Dílo zkázy bylo dokonáno v závěrečném dějství. Hned po dvou minutách se prosadil v závaru před Landsmanovou svatyní Charousek a upravil na 2:1. Naděje hostům svitla ještě v 54. minutě, když Eiselt neproměnil trestné střílení, ale za necelou minutu poté Rohan přidal klíčový třetí gól. Chrudimští v závěru zkusili hrát vabank při power play, protože případný bod by jim stačil na únik z baráže na úkor Tábora, ale místo vyrovnání dvakrát inkasovali do opuštěné branky.

Nyní tedy čeká svěřence trenéra Rohlíka nepříjemná baráž o udržení soutěže spolu s posledním týmem tabulky Pískem a vítězi tří skupin druhých lig. Prolínací soutěž ovšem začne až 10. března, a tak je otázkou, jak se to projeví na formě mužstva…

Vraťme se ještě k závěrečnému klání. Při něm provázela smůla i autobus fanklubu. Ten měl v Praze menší dopravní nehodu, ale při jejím vyšetřování nabral takové zpoždění, že se chrudimští příznivci dostali na kadaňský zimní stadion až na konci druhé třetiny.

„To ještě vypadalo nadějně, protože byl stav 1:1. Ale závěrečná třetina přinesla chrudimským barvám hořké zklamání v podobě čtyř inkasovaných gólů. Je to škoda, že se našim hráčům nepovedl na poslední chvíli únik z baráže, ale chybějící bod je třeba hledat mnohem dříve. Jenom těch zápasů, kdy prohráli třeba v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Kdyby uhráli úspěšně alespoň některé z těchto zápasů, mohli se dostat pohodlně do play off. Ale pozdě bycha honit. Teď se musejí kluci pořádně připravit na baráž, aby nepřišlo jejich letošní snažení vniveč,“ sdělil nám jeden ze zklamaných fanoušků po návratu z Kadaně.