Semifinálové odvety se hrají v úterý v obráceném pořadí od 18.30 hodin, další dvě dvojice si to rozdají až v neděli 28. února.
Chrudim B – Hlinsko 2:1 SN (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0).

Branky: Kolín, rozhodující nájezd Fousek – Šuvara. Rozhodčí: Prchal – Lučan, Plch. Vyloučení: 9:8, navíc Bukač (CR) 10 OT. Bez využití. Diváci: 230.

Nskoroervydrásající bitvu s výbornými gólmany (Dundáček – Saifr), rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní pouze domácí Kišš a Fousek.

Hlinečtí přijeli tentokrát na led soupeře s cílem konečně zabodovat. Proto vyrukovali se sestavou, v jaké snad během celé sezony nenastoupili. K dispozici měli tři obrany a čtyři útoky. Naopak Chrudim B musela sáhnout do juniorky vzhledem k tomu, že pět hráčů vzhledem k jarním prázdninám odjelo na hory. Také v hledišti měli Hlinečtí značnou a hlasitou převahu.

Již v úvodní minutě hosté zatopili před Dundáčkem a stejně nepříjemná byla akce dvojice Šulc – Jilemnický v páté minutě. Od deváté minuty měli domácí výhodu první přesilovky, která byla přerušena vyloučením R. Formánka. Poté při hlinecké početní výhodě projel kluzištěm Dobiáš a jeho projektil zastavily Dundáčkovy betony. Při druhé domácí přesilovce kupodivu útočil soupeř, poté mělo krátkou výhodu „béčko“ dvou hráčů v poli, ale na změně skóre se nic neměnilo. Ještě v 17. měl možnost Bakrlík posunout do vedení svůj tým, ale Saifra neprostřelil.

Druhá třetina začala domácí pokračující přesilovkou, následná dvouminutovou výhodu měli Hlinečtí. S přibývajícími minutami přicházela na led nervozita, ale i řada nepřesnotí. Bukačovi se nelíbilo vyloučení za napadení, a tak za gestikulaci si vysloužil navíc „desítku“. Oba týmy pozorně bránily, a tak i v polovině zápasu je bezbrankový stav. Ve 32. dělovku Vágnera opět pozorný Saifr vyrazil, minutu poté bylo zase horko před Dundáčkem. Ve 34. se dostal do největší šance R. Formánek, ale ani on tentokrát neuspěl. Poté zahrozil výborný Havelka, který se mezi tři tyče netrefil. Ve 38. ujela dvojice Novák – Kišš, které rovněž nebylo gólově přáno. Až přišla závěrečná 40. minuta, kdy po spolupráci Flašky s Kolínem posledně jmenovaný otevřel skóre – 1:0. Radost domácích za patnáct vteřin překazil první hlinecký útok, kdy šel puk po ose Ptáček – Lukáč – Šuvara a bylo rázem 1:1.

Úvodní minuty závěrečného dějství patřily Hlineckým, a to nezakončeným brejkem dvojice Šulc – Jilemnický. Za chybující dvojí střídání domácích mělo Hlinsko přesilovku pět na tři, ale gól nepadl. Ve 47. se před Dundáčka dostala dvojice Dobiáš – Sláma, pak se ve vyložené šanci ocitl Jilemnický, ale puk do branky nepropasíroval. V 51. naopak Flaška vyskočil z trestné lavice, dostal přihrávkou puk do jízdy, ale nezakončil. Přišla šance tandemu Dobiáš – Kavalír, avšak střelcům se v koncovce nedařilo. To samé potvrdil v 60. Kolín, který v nájezdu neuspěl! A když se po pěti minutách prodloužení o vítězi nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy. Hostující Kavalír, Ptáček, Lukáč ani Tulis nad Dundáčkem nevyzráli, z „béčka“ nejprve R. Formánek neuspěl, ale další dva, jmenovitě Kišš a Fousek brankáře Hlinska překonali.

Sestavy – Chrudim B: Dundáček – Bukač, Závodník, Urban, Doubravský, Vágner, Pokorný – Kolín, Janoušek, Flaška – R. Formánek, Novák, Kišš – Bartoníček, Dvořák, Fousek – Turčani, Bakrlík.

Hlinsko:
Saifr – Dvořák, Vybíral, Sláma, Spal, Mühlfait, Fiala – Ptáček, Lukáč, Šuvara – Kavalír, Tulis, Dobiáš – Šulc, Štěpánek, Jilemnický – Havelka, Hudec, Sláma.

Petr Řezníček, trenér HC Chrudim B: „Hrál se hokej takový, jak má vypadat play off, to znamená s maximálním nasazením. Na to, že nám zde sedm hráčů ze základu scházelo, defakto celá obrana, tak klobouk dolů před výkonem dnešního týmu, který velkou měrou držel vynikající Ondra Dundáček. Otázkou zůstává, s kým vůbec v úterní hlinecké odvetě nastoupíme. Musím sáhnout do juniorky, abychom mohli hrát alespoň na tři lajny.“

Radek Chlada, předseda HC Hlinsko: „Dneska prohrál lepší tým. V první a třetí třetině jsme měli více ze hry, škoda nevyužitých šancí. Zejména v závěrečné dvacetiminutovce jsme soupeře přestříleli. Bohužel nájezdy se nám nepovedly. V úterý od 18.30 hodin se těšíme na odvetu.“

JAROMÍR DOLEŽAL