Moravská Třebová – Chrudim B 1:2 (1:2, 0:0, 0:0). Branky: 15. Kašpar – 5. Kišš, 11. Kolín. Během úvodní čtvrthodiny se událo vše podstatné, co mělo vliv na konečný výsledek. Už ve čtvrté minutě Konopčíkův „pozdrav“ orazítkoval tyč Dundáčkovy branky, ale vnásledující minutě při chrudimském nájezdu dva na jednoho Kišš zpřihrávky R. Formánka střelou mezi betony Kulhavého otevřel skóre tohoto utkání, ve kterém Chrudim bojovala na dálku se Světlou o první místo a výhodný los pro play off. Po rozehrání ve středovém kruhu se hosté opět rychle dostali před branku Slovanu, po střele Fouska musel zasahovat Kulhavý. Hosté byli nadále při chuti a tak strážce domácí svatyně měl o práci postaráno. Moravskotřebovští sehráli poté velmi aktivně přesilovku, ale prosadit se nedokázali. V11. hosté po vyhraném vhazování a střele Kolína si spomocí tyče zajistili dvoubrankové vedení.V začínající 15. minutě domácí přečíslení dva na jednoho zakončil Kašpar kontaktním gólem, který je povzbudil kvelkému náporu, ale na Dundáčka už nevyzráli. Vprostřední dvacetiminutovce pokračoval útočný hokej, avšak všechny akce končily na dobře chytajících brankářích. Ve 37. se do nájezdu dostal R. Formánek, ale jeho zakončení skončilo jen v lapačce domácího brankáře. Ve 47. byl kvidění Muselíkův dalekonosný projektil a Dundáčkův semafor. Slabinou obou týmů byly přesilové hry (6:3), při nichž gól nepadl. Hosté se vzávěru utkání už moc nesnažili o útočení. Vposlední minutě hrál Slovan bez brankáře, ale soupeř dokázal tlaku odolat a uhájil těsné vítězství. HC Chrudim B: Dundáček – Šindler, Bukač, Doubravský, Novotný, Šlemenda, Vágner – Z. Formánek, Schweinfurter, Flaška – Kišš, Novák, R. Formánek – Fousek, Dvořák, Langr – Kolín, Janoušek, Bakrlík.
Petr Řezníček, trenér HC Chrudim B: „Utkání jsme dobře začali, brzy se vedlo 2:0 a vypadalo to na vyšší vítězství. Následně jsme neproměnili několik brankových příležitostí, a tak se odvíjel solidní bojovný zápas, ve kterém dobře pracovaly obrany včetně brankářů. Do rámce tohoto utkání přispěli všichni tři rozhodčí ve složení Najman – Švec, Huryta.“

Světlá – Hlinsko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Branky: Špatenka 2, Blažek, P. Včela – Slavík. Nepříjemná pohroma vpodobě zranění a nemocí přišla na tým Hlinska před play off a není vůbec jasné, kdo bude pokračovat dál (Šuvara 3 týdny vzahraničí, Kavalír obnovené zranění kotníku, Lukáč zraněný kotník při utkání se Skutčí, Ptáček zraněné koleno při utkání se Skutčí, Dvořák a Činčera pracovní povinnosti a konečně nemocní Jilemnický a Fiala). Do Humpolce odjelo torzo hráčů, doplněné juniory. Průběh utkání se proto ze strany Hlinska nesl ve znamení bránění a kouskování hry. Přesto už ve čtvrté mínutě byla ohrožena branka „sklářů“, když po střele Slavíka zrychlého protiútoku byl dle hráčů hostí gólman překonán, ale rozhodčí Prchal gól neuznal. Domácí se pak nadechli kvelkému náporu, který korunoval Špatenka – 1:0. Vosmé minutě nevyšel blafák hlineckému Šulcovi a domácí pokračovali vdobývání Saifrovy branky. Ten řadu šancí pochytal, ale ve 12. nedosáhl na dorážku Blažka – 2:0. Vprostřední části Hlinečtí víceméně bránili a čekali na příležitost kprotiútoku. Ve 26. po ztrátě puku na červené se do brejku dostal P. Včela – 3:0. Hlinečtí výborně sehráli ve 32. oslabení a navíc mohl korigovat Šulc. Hosté začali závěrečnou část aktivněji, do přečíslení dva na jednoho se dostal Slavík sHronem, ale posledně jmenovaný nedotáhl blafák do konce. Ve 45. přišel gól na 3:1, když po střele Hudce se kpuku dostal Slavík, jenž hned zprvní propálil Koubského. Pak ještě střela Hrona skončila na tyči. Snahu o další hlineckou korekci zastavil sudí vyloučením dvou hráčů. Těsně před vypršením jejich trestů Špatenka uzavřel skóre – 4:1. HC Hlinsko: Saifr – Vybíral, Spal, Šulc, Štěpánek, Tulis, Hudec, Volf, Havel, Slavík, Hron, Wasserbauer.

Skuteč – Choceň 3:13 (1:2, 2:3, 0:8). Branky: Plch, Musil, Sýkora – Jurák 5, Král, Krejza a Vích po 2, Schejbal, Dobrý. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, ve kterém byli hosté stále ve vedení také díky tomu, že skutečský gólman neměl svůj den. Sled branek: 1:3, 2:3, 2:4, 3:5. Naopak domácí Souček, Ptáčník, Plch a Jankovský své šance nedokázali proměnit. Ve 44. minutě zavelel ke značné choceňské ofenzívě šestým gólem Vích a pak už to padalo do sítě Kochánka a od 49. minuty (po inkasovaném osmém gólu) za záda Horáka, až se časomíra zastavila na konečných 3:13. Navíc v18. minutě za stavu 1:2 neproměnil trestné střílení choceňský Dobrý.

JAROMÍR DOLEŽAL