Chrudim - Milevsko 6:7 (2:2, 2:3, 2:2). Branky: Koreček, Štěpánek, Tomášek, Kopečný, Meier, Haltuch Pouch 4, Pavlečka, Nevolný, Kubička. Rozhodčí: Doležal (Šmolovy) Huryta, Holeček. Vyloučení: 11:3, navíc Bečev 5 + do konce utkání, Machač (až po zápase) 10 OT. Využití: 1:3. Oslabení: 1:1. Diváci: 60.

Ve vyrovnaném utkání se hra přelévala ze strany na stranu, stejně tak to bylo s brankovou úrodou třinácti gólů. Po dvě třetiny objektivní výkon hlavního rozhodčího se v poslední dvacetiminutovce změnil v jednostranné posuzování zákroků. A tak v této části museli Chrudimští třikrát do třech, což byl hlavní důvod jejich porážky.

V 10. Koreček napravil nevyužitou šanci Meiera a mezi betony 1:0. Po necelé minutě Pouch vyrovnal na 1:1. Hosté ožili a dvě minuty poté stejná dvojice Pouch (Nevolný) střílí do odkryté části branky 1:2. V 16. domácí v oslabení vyrovnali na 2:2, když Štěpánek od modré uviděl ležícího gólmana, napřáhl a puk se odrazil od tyčky do branky.

Po pěti vteřinách druhé části Chrudim naopak využila početní výhodu a Tomášek (Haltuch) 3:2. Ve 26. z přesilovky Milevska je úspěšný Pavlečka 3:3. V 29. domácí obránce namazal Nevolnému a hosté, ač byli v oslabení, měnil se stav na 3:4. V koncovce se poté nedařilo Korečkovi a následně Haltuchovi oba neproměnili blafák v góly. Ve 39. se do střelecké listiny zapsal třetí útok: Kopečný (Švarc, Štěpánek) a bylo 4:4. Těsně před sirénou poslal Nevolný do brejku Poucha a bylo to jasné 4:5.

Ve 43. hosté při hře pěti proti třem Pouchem navýšili skóre na 4:6. To již „úřadoval" hlavní sudí, Chrudim se při oslabeních bránila. Odolávala až do 57. kdy Kubička z přesilovky dává na 4:7. Nakonec se domácí vzchopili, nikdo už nešel „za katr" a to se jim vyplatilo. V 58. Meier po samostatné akci 5:7. V čase 58:33 Haltuch rovněž po sólu korigoval na 6:7. Milevsko si vzalo oddechový čas, ale těsné vítězství již udrželo.

Sestava HC Chrudim: Cvrček Burkoň, Machač, Faltys, Meier, Pilař, Tichý Bečev, Haltuch, Tomášek Koreček, Polák, Šídlo Štěpánek, Kopečný, Švarc Brázda, Mach, Jiruška.

Svatopluk Šídlo, trenér HC Chrudim: „Zápas jsme rozehráli na vítězství, byl vyrovnaný. Nezodpovědnost některých hráčů a nepříznivý výkon rozhodčího zapříčinil vybuchnutí emocí některých našich hráčů, což mělo za následek, že nás poslal ve třetí třetině třikrát do třech."

Chrudimští dorostenci pokračují o ligové body dvojzápasem PÁ 4. 1. hrají v Táboře a v NE 6. 1. doma přivítají Žďár nad Sázavou.