Moravská Třebová Chrudimi 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).

Oba soupeři se v této sezóně střetli šestkrát a jen v jednom případě se radovali Chrudimští 6:2. Ostatní souboje skončily ve prospěch Slovanu: 5:4 SN, 6:1, 4:2 a nyní dvakrát v semifinále 3:0, 2:0. Je vidět, že Chrudimským tento soupeř nesvědčí…

Oproti úternímu chrudimskému střetnutí se dá říci, že druhá semifinálová odveta byla jako den a noc. Hosté byli po celý zápas lepším mužstvem, o čemž svědčí počet zásahů gólmanů. Chybělo však trochu sportovního štěstí, když minimálně dvakrát skákal puk na brankové čáře Moravské Třebové. Opět v nekompletní sestavě podali Chrudimští velmi dobrý výkon, hráli disciplinovaně (jen tři vyloučení, bohužel to třetí stálo zlomový moment). Když ale ve dvou utkáních nevstřelí ani gól, nelze vyhrát. Za zmínku stojí vychytané nuly domácího gólmana Lukáše Kulhavého, kterého ani jednou Chrudimští za 120 minut hry nepokořili. Nakonec se 340 diváků dočkalo rozuzlení tohoto dramatu až v samotném závěru. V 57. minutě po vyloučení hostujícího Urbana přišel ten zlomový moment, kdy Doseděl po deseti vteřinách přesilové hry vstřelil první gól utkání 1:0. V čase 59:02 si Chrudim vybrala oddechový čas, Ament opustil svoji branku a po osmi vteřinách poslal Rak přesnou trefu do opuštěné klece 2:0. Tím poslal svůj tým do finále proti Chocni, na Chrudim zbyly zápasy „jen" o 3. místo proti druhému vyřazenému semifinalistovi Litomyšli.

Sestava HC Chrudim: Ament Formánek, Urban, Procházka, Zrůst, Schweinfurter, Vacek Plch, Novák, Kišš Dobiáš, Bartoníček, Holub Cvrček, Dvořák, Slavík.

Závěrem ještě „jízdní řád" příštích zápasů: Finalisté Choceň (začíná doma) s Moravskou Třebovou mají termíny: 27. února, 3., 6., 10. a 13. března. O 3. místo Litomyšl (začíná doma) s Chrudimí. Termíny: 3. a 10. března. Pohár Vladimíra Martince zná první semifinálovou dvojici: 26. 2. Hlinsko přivítá ZH Pardubice (po vítězství s Č. Třebovou na zápasy 2:0). Světlá čeká na jednoho z dvojice Polička/Lanškroun jejichž souboj v předkole má nerozhodný stav 1:1).