Liga staršího dorostu

Krkonoše - Chrudim 4:8 (1:1, 0:5, 3:2)

Branky vítězů: Kmošek 3, Novotný, Syrovec, Benýšek, Bor, Gabriel.

Chrudimští odjeli k utkání hranému v Trutnově s cílem navázat na poslední úspěšné výsledky, když tým konečně začal střílet góly. „Trénujeme přesilovky, což se projevilo ve druhé třetině, kdy jsme za stavu 1:1 využili všechny čtyři," liboval si trenér mužstva Svatopluk Šídlo. Hosté sice nenastoupili v nejoptimálnějším složení, měli jen čtyři obránce a ještě odstoupil již v 10. minutě pro zranění Polák, jehož místo zaujal útočník Novotný, přesto bylo po druhé třetině prakticky rozhodnuto. V posledním vyrovnaném dějství se zápas jen dohrával, domácí na otočení výsledku neměli.

Svatopluk Šídlo, trenér Chrudimi: „Po dlouhé době, snad po roce, mohu opět prohlásit, že jsem byl spokojen s trojicí rozhodčích. Hlavní Kratochvíl odřídil zápas s přehledem a na rovinu."

Sestava HC Chrudim: Hrabánek Leder, Polák, Berný, Benýšek Gabriel, Kmošek, Syrovec Hudec, Novotný (Kmoníček), Bor Voldán, Brázda, Pavelka.

Chrudim - Tábor 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky: Syrovec, Bor, Kmoníček - Vojtěch Prchal 2, Jansa, Raterman, Novák.

Jihočeši byli v první třetině rychlejší, což prokázali dvěma úvodními góly. Ve 4. minutě Jansa a v začínající šesté Raterman 0:2. Poté se hra vyrovnala a v polovině střetnutí snížil z přesilovky Syrovec (Berný). Během 35. minuty padly dva góly. Nejprve Vojtěch Prchal z přesilovky 1:3 a vzápětí Bor (Novotný) 2:3. V závěrečné části Chrudimští nevyužili dvě dvojnásobné početní výhody, naopak hosté v 53. minutě Novákem z přesilovky a v 54. Vojtěchem Prchalem definitivně rozhodli o svém vítězství. V 57. minutě už jen Kmoníček ve spolupráci s Voltnerem upravil na konečných 3:5. Do sestavy proti Krkonoším přibyli Voltner a Makovský, naopak scházeli zraněný Polák a navíc nemocný Janoušek.

1. Tábor 20 12 1 0 7 96:57 38

2. Jablonec 21 9 0 2 10 70:86 29

3. Chrudim 21 7 0 1 13 73:101 22

4. Krkonoše 20 6 1 2 11 69:108 22

5. Příbram 19 3 1 0 15 51:125 11

6. V. Popovice 21 2 1 0 18 51:128 8

V sobotu 27. prosince od 11:00 hodin je na programu dohrávka úvodního kola skupina o udržení Chrudim Příbram. Jinak soutěž pokračuje až 4. ledna 2015, kdy Chrudimští zajíždí do Jablonce nad Nisou.

Liga mladšího dorostu

Č. Budějovice B - Chrudim 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)

Branky vítězů: Matys 2, Blümel 2, Mert, Chára

Po celé utkání měli Východočeši více ze hry, ale bohužel nedokázali výrazněji střelecky odskočit. Soupeř hrál také dobře, výborně Chrudimáky napadal a v útočném pásmu byl velmi nebezpečný.

Sestava HC Chrudim: Tříška Javůrek, Švadlenka, Mikula, Sýkora, Mert, Hybeš, Blažej, Brychta Felcman, Brož, Černý Chára, Kostka, Bucek Dubovči, Blümel, Matys Formánek, Matušek.

Krkonoše - Chrudim 8:4 (3:0, 3:3, 2:1)

Branky hostů: Matušek 2, Chára, Mikula.

Předehrávka začala o hodinu později, protože rozhodčí nepřijeli včas. Možná i proto hosté první třetinu prospali a prohráli jí 3:0. Hokej byl z obou stran slabý a neodpovídal parametrům Ligy mladšího dorostu. Chrudimským se sice podařilo snížit na 4:3, ale soupeř dvěma góly opět lehce odskočil. Ve třetí části hosté ještě snížili na rozdíl dvou branek, ale v power play inkasovali další dva góly.

13. Znojmo 19 2 0 0 17 38:97 6

Příští zápas sehraje společné družstvo Pardubic B a Chrudimi v sobotu 20. prosince, kdy na vlastním ledě přivítá od 17.30 hodin Benátky nad Jizerou.