Chrudim - J. Hradec 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky: 1. a 55. Koreček, 8. a 29. Haltuch, 14. a 59. Karásek, 40. Solnička 7. Košťál, 40. Kundrát, 60. Přibyl.

Proti soupeři, který je v tabulce jen příčku nad nimi, podali Chrudimští velmi dobrý výkon. Celý tým hrál s velkým nasazením, soustředěně a prakticky po celých šedesát minut dokázal plnit instrukce trenérů. Gólově se prosadil zejména druhý útok, v němž se po delší době sešla dvojice Michal Haltuch Petr Koreček, jimž velmi dobře sekundoval dorostenec Ondřej Solnička.

Sestava HC Chrudim: Cvrček Kalous, Benýšek, Kostkan, Burkoň, Machač, Pilař, Leder Kmošek, O. Polák, Karásek Solnička, Haltuch, Koreček Kopečný, J. Polák, Štěpánek Meier, Kohoutek, Jiruška.

Chrudim - Krkonoše 6:5 po SN (3:1, 2:2, 0:2 1:0)

Branky: 4. a 10. Karásek, 5. Kalous, 27. Kopečný, 34. O. Polák, rozhodující nájezd Bohuněk 18. a 23. Baudyš, 28. Junek, 44. Kozák, 49. Janoušek.

Souboj o šest bodů začali Chrudimští ve stejném duchu jako vydařené utkání s Jindřichovým Hradcem a po deseti minutách zaslouženě vedli 3:0, když se o všechny branky postaral první útok. Jenže na konci první periody dokázal soupeř v přesilovce korigovat na 3:1 a po tomto úspěchu i vyrovnat hru. Přesto i po druhé třetině domácí drželi dvoubrankový náskok (5:3). Také třetí dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný průběh, bohužel šance Chrudimi zůstaly nevyužity a soupeř dvěma šťastnými trefami dokázal přivést utkání do penaltového rozstřelu. V něm se za dom ácí prosadili Kopečný a Bohuněk, a protože gólman Peřina povolil soupeři pouze jednu branku, získali Chrudimští dva cenné body.

1. Tábor 27 13 2 2 10 95:87 45

2. Kolín 26 13 0 3 10 78:80 42

3. V. Popovice 27 8 3 1 15 99:120 31

4. J. Hradec 27 8 2 2 15 71:106 30

5. Chrudim 26 6 3 4 13 94:117 28

6. Krkonoše 27 2 3 4 18 82:145 16

Další utkání sehrají svěřenci trenérů Poláka a Seidlera v neděli 25. ledna, kdy zajíždí na led Velkých Popovic. (rp)