Beroun - Chrudim 3:2pp

Medvědy měli dovést ke tříbodovému zisku jak narychlo povolaný bek Zápotočný, tak i gólman Altrichter. Berounští ovšem nepřekročili svoje letošní střelecké trápení a opět nedali více než tři branky. Sice v zápase dvakrát vedli, ale ani to jim nestačilo na výhru. Hosté totiž byli v útoku velice nebezpeční a trestali sebemenší chyby domácích.

Po vyrovnávající trefě Valka dokonce mohli jít do vedení, ale Suchý mířil v jasné pozici vedle. Beroun byl po velkou většinu zápasu výrazně lepším mužstvem, ale nedokázal si poradit s vlastní střeleckou nemohoucností. Alespoň o dvou bodech pro domácí nakonec rozhodl v prodloužení při dvojnásobné přesilovce dělovkou od modré obránce Mazanec.

Medvědi vlétli do zápasu aktivněji, ale z několika málo pokusů nebyli proti brankáři Růžičkovi úspěšní. Hosté hráli dopředu opatrně, ovšem na konci jejich přesilovky v 9. minutě mohl skórovat Stavenský, který se protáhl berounskou obranou a jeho únik zastavil až Altrichter. Medvědi v polovině první části trochu polevili, ale v 15. minutě si sjel mezi kruhy Mazanec a jeho střela skončila naštěstí pro Chrudim v náruči jejich gólmana. Vteřina chyběla do vypršení 16. minuty, když si puk převzal Vlček, projel chrudimskou obranou a bekhendem k tyčce skóroval – 1:0.

Začátek druhé třetiny domácím nevyšel. Hned po čtyřech minutách hrubě chyboval obránce Šmach a toho okamžitě využil zkušený Martinec – 1:1. Berounští ale nekapitulovali a po dalších dvou minutách se znovu dostali do vedení. To Mazancovu střelu Růžička pouze vyrazil a Slížek z otočky poslal puk k levé tyčce – 2:1. Hosté byli v útoku čím dál nebezpečnější a přestože Medvědi celou druhou třetinu vyhráli na střely 20:6, tak ji nakonec na góly prohráli 1:2. Mohl za to chrudimský forvard Valko, který pohybem při přebírání puku zmátl i Altrichtera a poslal mu svoji vizitku pod horní tyčku – 2:2. A mohlo být pro hosty ještě veseleji, kdyby ještě v téže minutě obránce Suchý ve vyložené pozici nepálil nad Altrichterovu branku.

V poslední dvacetiminutovce byli mnohem blíže k vítězství Medvědi, kteří promarnili zejména ve druhé polovině třetiny 73 vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Zápas spěl k remíze a nakonec se rozhodlo až v prodloužení. Na dělovku z dvojnásobné přesilovky Davida Mazance neměl jinak výborný Růžička nárok – 3:2.

Branky: 16. Vlček (Šinágl), 28. Slížek (Mazanec), 64. Mazanec – 25. Martinec (Zadina), 36. Valko (Král, Šeda J.). Rozhodčí: Dvořák. Vyloučení: 4:8. Využití:2:0. Diváci: 400. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 – 1:0.

Beroun: Altrichter – Gudas, Martinec, Malý, Mazanec, Šmach, Vaněček, Zápotočný, Čížek, Tvrzník, Šinágl, Pavel, Eberle, Slížek, Novotný, Kupec, Křesťan, Vlček, Kica, Stieler, Kubica.

Chrudim: Růžička – Kuncl, Toužimský, Fejgl, Beránek, Vyskočil, Martinec, Zadina, Suchý, Valko, Bělohlávek, Semorád, Žák, Král, Šafařík, Stavenský, Šeda J., Šeda M., Zohorna, Bláha, Kolář