Zatímco první Choceň rozhodla souboj se čtvrtou Litomyšlí až v závěrečné třetině (5:3), souboj druhé Světlé se třetí Chrudimí skončil překvapivě hladkým vítězstvím domácích sklářů od Sázavy (7:2). Odvety mají termín v neděli 26. února, kdy také vstoupí na pořad první utkání o 5. – 6. místo s dvojicí Hlinsko – Moravská Třebová.

Světlá – Chrudim 7:2 (2:0, 4:1, 1:1).

Branky: Krajíček a P. Včela po 2, Svoboda, Žák, Kopecký – Dobiáš, Schweinfurter. Rozhodčí: Kobr – Hájek, Teplý. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 240.

V letošním soutěžním ročníku šlo již o páté vzájemné střetnutí obou soupeřů o mistrovské body. Světlá v domácím prostředí zvítězila 5:4 PP, 5:3 a ve středu 7:2. Chrudim byla rovněž doma úspěšná, a to 4:1 a 5:1. Vzhledem k tomu, že skláři mají v semifinále play off výhodu dvou domácích utkání, je pro ně situace po prvním vzájemném zápase v play off více než nadějná. K postupu do finále mají rozhodně blíže než jejich soupeř od Chrudimky (rád bych se mýlil – pozn. autora). To potvrdili už v úvodní dvacetiminutovce, kdy z úvodního náporu sice nic nevytěžili, ale pak v 9. Krajíček a ve 14. Svoboda přinesli dvěma góly klid do řad domácích. Ve 29. Žák přidal třetí úspěch, a když během deseti vteřin 33. minuty dvakrát zaúřadoval P. Včela, dá se říci, že domácí rozložili soupeře – 5:0. Ten sice gólem Dobiáše při přesilovce (Novotný, Budínský) v 37. minutě vstřelil první gól, po kterém o minutu později kontroval Krajíček, jenž odmítl veškeré komplikace a stanovil skóre po čtyřiceti minutách 6:1. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nejprve ve 46. snížení Schweinfurterem na 6:2, ale poslední slovo měl v 57. Kopecký, který při početní výhodě uzavřel brankový účet na 7:2. Počet zásahů brankářů byl sice poměrně vyrovnaný (29:27), ale Světlá prostě soupeře přestřílela a ujala se v semifinálové sérii vedení 1:0.

„Zápas se nám nevydařil, byli jsme špatní. Puky nám přeskakovaly, odrážely se jinam. Nestačili jsme bruslit, soupeř nás prostě přejel,“ konstatoval Zbyněk Pokorný, vedoucí mužstva.

Sestava HC Chrudim: Ament (33. Dundáček) – Tesner, Urban, Budínský, Formánek, Novotný, Vágner – Kišš, Novák, Plch – Dobiáš, Procházka, Bartoníček – Dvořák, Schweinfurter, Janoušek + Polák.

Choceň – Litomyšl 5:3 (1:2, 2:1, 2:0).

Branky: Vích, Pochobradský, Beránek, Krejza, Jurák - Dospěl 2, Hudousek. Hosté v tomto souboji třikrát vedli (0:1 Hudousek, 1:2 Dospěl, 2:3 Dospěl).

Choceňští nejprve třikrát nepříznivý stav srovnali (1:1 Vích, 2:2 Pochobradský, 3:3 Beránek) a v závěrečné třetině dvakrát uhodili, když je do silné ofenzívy hnalo 824 diváků! V 56. poslal Krejza poprvé svůj tým do vedení 4:3 a v 59. při power play Litomyšle střílel pátý gól do odkryté branky Jurák – 5:3. Choceň vede v semifinálové sérii 1:0.