23. kolo: Jindřichův Hradec – Chrudim 6:5 SN (1:1, 3:2, 1:2 – 1:0). Branky: Haltuch 3, Bečev, J. Polák. S týmem od Vajgaru se hrál vyrovnaný zápas. Domácí, usilující o záchranu potřebují body, a tak u nich byl vidět větší hlad po gólech. Navíc se jim představili někteří hráči, kteří v předešlých dvou utkáních proti Východočechům nehráli (??). Na hostech se navíc projevila dlouhá cesta, a tak do standardního výkonu přece jen něco scházelo. Po remízové první třetině (11. Hertl – 12. Haltuch) nastal zlom v prostřední dvacetiminutovce, ke které trenér Šídlo říká: „Zatímco minule jsme chválili rozhodčí, tentokrát musím říci, že hlavní sudí ovlivnil zápas. Druhou třetinu pískal s evidentním úmyslem poškodit Chrudim. Těžko se hraje proti přesile, která nejde přehrát. Když jsme šli do tlaku, přišlo vyloučení, když jsme vyrovnali, poslal nás do tří. Ve třech jsme sice gól neinkasovali, ale stojí to mnoho sil. Nelze se proto ani divit vyšším trestům, které obdrželi O. Polák, Bečev a Machač." Sled branek: 23. Košťál 2:1, 24. Kubeš 3:1, 25. Bečev 3:2, 37. J. Polák 3:3, 40. Kubeš 4:3.

„V kabině před závěrečnou třetinou jsme si všechno vyříkali a od vstupu na led již rozhodčí začal pískat rovinu, kdy nás už nepoškodil. Zřejmě si uvědomil, co způsobil v předešlých dvaceti minutách," přiblížil trenér Šídlo. A tak Chrudimští dokázali otočit stav ze 4:3 na 4:5 (Haltuch v 47. a 54. minutě). Avšak poté po nedůrazu před brankou Kubeš stav srovnal a jely se nájezdy. První série tří nájezdů skončila 1:1 (Tomášek proměnil hned první nájezd, Jihočeši srovnali ve třetím). V náhlé smrti nájezdů stálo štěstí u domácích, kteří si gólem Vavříka na 6:5 připsali dva body, na hosty zbyl jeden.

Sestava HC Chrudim: Peřina – Burkoň, Machač, Faltys, Meier, Pilař, Tichý – Bečev, Haltuch, Tomášek – Koreček, Jan Polák, Šídlo – Štěpánek, O. Polák (Kopečný), Jiruška.

Ostatní výsledky: Příbram – Kolín 1:4 předehráno, Velké Popovice – Milevsko 9:5, Tábor – Znojmo 2:4, Žďár – Třebíč 3:8.

24. kolo: Chrudim – Příbram 2:6 (0:2, 2:2, 0:2). Branky: Haltuch, O. Polák. To byl „mazec". V deváté a desáté minutě Martinek se Svobodou získali svoji důraznou hrou dvoubrankový náskok a poslali z branky Hlavinku, kterého nahradil Cvrček. Chrudimští po obrátce dokázali stav srovnat (24. Haltuch – Koreček, Tomášek a 26. O. Polák – Tomášek, J. Polák), ale pak v opět v krátkém sledu kapitán Svoboda dostal Středočechy znovu do dvoubrankového vedení. V závěrečném dějství Příbram nechala domácím vypít kalich hořkosti až do dna a po gólech Bednára a M. Kadlece upravila na konečných 2:6.

Zcela „vytočený" trenér Svatopluk Šídlo: „Udělali jsme více chyb, soupeř hrál s daleko větším nasazením. Dále jsme měli žalostné zakončení, nevyužili jsme šestiminutové výhody pěti proti třem. To je jedna strana naší porážky. Zvláštní kapitolou byl hlavní rozhodčí, který udělil dvouminutových trestů v poměru 15:17, navíc na každé straně po desetiminutovém osobním trestu a dále dvakrát po pěti minutách + do konce utkání (z domácích Šídlo a Haltuch). Pokud to všechno nebude v mozcích hráčů, těžko dospět k lepším výsledkům. Nekázeň pramení z toho, že to jsou puberťáci a rozhodčí podporuje jejich emoce nepřesným udělováním trestů. Navíc za vyšší tresty poškozuje hráče, kteří mají stopku."

Co říci závěrem? V nedělním zápase scházeli Bečev, Brázda, Mach, Machač a Švarc, v dalším dvoukole nebudou moci nastoupit potrestaní Šídlo s Haltuchem. O příštím víkendu čekají Chrudim dva zápasy „venku": v pátek 18. 1. se představí v Kolíně a v neděli 20. 1. jede na led Milevska. V jaké asi sestavě – to je otazník? Pozor, bodů není rozhodně nazbyt…

Ostatní výsledky: Třebíč – Jindřichův Hradec 6:2, Znojmo – Žďár 6:4, Milevsko – Kolín 6:4, Velké Popovice – Tábor 2:5.

1. Tábor 24 16 4 0 4 104:59 56
2. Třebíč 24 16 2 3 3 128:61 55
3. Znojmo 24 12 2 5 5 92:73 45
4. V. Popovice 24 12 1 3 8 110:99 41
5. Žďár 24 11 3 0 10 94:76 39
6. Kolín 24 8 2 2 12 76:77 30
7. Chrudim 24 9 0 3 12 94:121 30
8. Milevsko 24 8 1 1 14 92:130 27