Přestože je soutěž pro neregistrované hráče, má svá pravidla, své vedení, svou sportovně-technickou a disciplinární komisi. Hráči jsou „registrováni" pouze pro tuto soutěž a nemohou hrát ve vyšších soutěžích. Do právě skončené sezóny 2015/2016 soutěže se tentokrát přihlásilo 15 týmů a to nejen ze Skutečska, ale i Hlinecka, Chrudimska, Pardubicka a Poličska. V soutěži bylo „registrováno" pro tuto sezónu přesně 350 hráčů. Objevila se mezi nimi i jména bývalých ligových hokejistů, jako je Evžen Musil nebo David Pospíšil.

V soutěži se nejdříve odehrála základní část, ve které se utkaly jednotlivé týmy jednokolově každý s každým. Pořadí po základní části potom určilo první osmičku pro play-off. Zbytek týmů sehrál vloženou soutěž O pohár starosty města Skutče a o konečné pořadí. Z vyřazovacích soubojů nakonec vyšel vítězně tým HC Skulls Hlinsko, který vyhrál finále s týmem HC Otradov 7:0. Finálové utkání a utkání o 3. místo, která se hrála ve stejný den, sledovalo téměř 200 diváků a atmosféra v hale byla více než skvělá. Putovní pohár starosty města Skutče nakonec vybojoval tým HC Chlumětín.

Konečné pořadí ligy neregistrovaných 2015/2016: 1. HC Skulls Hlinsko, 2. HC Otradov, 3. HC Ostrov, 4. HC Radioaktivita Hostovice, 5. HC Chlumětín, 6. HC Dynamo Rosice, 7. SK Jokerit Skuteč, 8. HC Sokol Telecí, 9. HC Sokol Jenišovice, 10. HC Štěpánov, 11. HC Zaječice, 12. HC Řepníky, 13. HC Ice Horses Pardubice, 14. HC Patapuf, 15. HC Men in black Pardubice.

„Celkem jsme odehráli v této sezóně 143 utkání, což je velice slušná porce pronajatého ledu. Vyčísleno v penězích se jedná o téměř 350 tisíc, které hradí jednotlivé týmy, potažmo hráči. Pokud by někoho zajímaly bližší informace o této soutěži, může se podívat na www.lnskutec.cz. Na závěr bych rád popřál všem příznivcům této soutěže krásné léto a vyslovil přání, abychom se opět všichni na podzim sešli ve zdraví na začátku nové sezóny," říká závěrem vedoucí ligy neregistrovaných hokejistů Marcel Čmelík. (mč, red)