HOKEJ: Od Sázavy veze Chrudim nečekaně dva body

Chrudim – Hokejová krajská liga mužů vstoupila v neděli 6. ledna opět ve dvou skupinách do své třetí, ne však poslední části. Po deseti odehraných kolech začne závěrečná, čtvrtá část, ve které budou lepší týmy bojovat v play off, ostatní o Pohár Vladimíra Martince.

8.1.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

SKUPINA A

Světlá – Chrudim 4:5 PP (2:1, 1:0, 1:3 – 0:1). Branky: O. Včela, Štros, P. Včela, Krajíček – Kišš 2, Budinský, Holub, Králíček.

Oba soupeři na sebe narazili až ve druhé části KLM, kdy obě utkání vyhrála Světlá: doma 10:3, v Chrudim 6:3. Tentokrát odjížděli Chrudimští k tomuto soupeři bez několika stabilních opor v zadních řadách (nemoc, trest, práce v zahraničí), přesto se vrátili s nečekaným dvoubodovým ziskem. Zvláště proto, že v závěrečné dvacetiminutovce dokázali smazat již tříbrankový náskok soupeře a pak v prodloužení strhnout vítězství na svoji stranu. „Srdce rozhodlo o nečekaném, ale zaslouženém vítězství," shrnul stručně tento mač po příjezdu vedoucí týmu Zbyněk Pokorný.

Jak šly minuty? V páté minutě O. Včela využil početní výhody k vedení 1:0 a o dvě minuty později Budinský rovněž z přesilovky srovnal na 1:1. V 18. se při dvouminutovém trestu hostí prosadil i Štros – 2:1 a za tohoto stavu se odcházelo do kabin. Na další změnu skóre se čekalo až do úvodu 39. minuty, kdy P. Včela přidal svému týmu uklidňující dvoubrankový náskok – 3:1. Ještě hůře bylo hostům, když je ve 45. při další přesilovce „sklářů" potrestal Krajíček – 4:1. Poté se však děly věci: 46. z přesilovky Kišš (Plch, Vích) 4:2, 47. Holub (Cvrček) 4:3, 55. Králíček (Urban) 4:4. V pětiminutovém prodloužení rozhodl v čase 62:55 Kišš za přispění Závodníka, že se body dělily v poměru jeden ku dvěma pro hosty.

Sestava HC Chrudim: Ament – Závodník, Urban, Vích, Novotný, Frýda, Budinský, Schweinfurter, Seidler – Kišš, Dvořák, Plch – Bartoníček, Dobiáš, Králíček – Cvrček, Polák, Holub.

SKUPINA B

Hlinsko – Skuteč 8:1 (1:0, 4:1, 3:0). Branky: Ročárek, Tulis, Kavalír, P. Ptáček, Šulc, Zadina, Volf, T. Ptáček – M. Vrána.

Po vánoční přestávce se v premiéře třetí části představili domácí v okresním derby se Skutčí. Úvodních sedm minut se hrálo prakticky stále před brankou hostí, ale převahu se podařilo využít pouze Ročárkovi po přesné střele k tyči. Soupeř se vzchopil, vynutil si postupně tři hlinecké fauly, ale ani jednu přesilovku nevyužil. V úvodu druhého dějství se při přesilovce domácích přes J. Wasserbauera uvolnil Vrána a vyrovnal 1:1. Chvíli poté se před branku Skutče prokličkoval Tulis a poslal svůj tým do vedení 2:1. Domácí svoji převahu dále vyjádřili gólově: 31. Kavalír (Šulc) 3:1, 34. P. Ptáček vymetl růžek Herynkovy svatyně 4:1, 35. kombinaci první pětky zakončil Šulc – 5:1. Také úvod závěrečného dějství patřil Hlineckým, kteří Zadinou po skrumáži zvýšili na 6:1. V 50. Volf po kombinaci s Ročárkem zvýšil na 7:1 a skóre uzavřeli v 54. jmenovci Ptáčkové, když Tomášovi zpoza branky „nabil" Petr – 8:1. Domácí pak ještě mohli skóre zvýšit, ale jejich přílišná kombinace na úkor účelnosti už nepřinesla gólovou změnu.

Sestavy – Hlinsko: Černý – Kavalír, Zadina, Ročárek, Volf, Bureš, Wasserbauer, P. Ptáček, Tulis, Štěpánek, T. Ptáček, A. Picek, Kaut, Šulc. Skuteč: Herynek, Němec – Kusý, Opletal, Pražan, Klusoň, Štursa, Lígr, Brdička, Netolický, Komárek, Sládek, Vrána, Wasserbauer, Hudec, Hromádko, Talácko.

Ve středečním (9. ledna) druhém kole: Chrudim zajíždí do Poličky (18.30), Skuteč přivítá Lanškroun (18) a Hlinsko se představí v Litomyšli (18.30).

8.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Chrudimští futsalisté zářili, Mýto neskórovalo

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Vítězné ANO pošle z Pardubického kraje do sněmovny čtyři poslance

Pardubický kraj - Hnutí ANO Andreje Babiše ovládlo volby i v Pardubickém kraji s 30,81 procenty, ve sněmovně tak získalo čtyři mandáty. Obsadí je primář dětského a novorozeneckého oddělení David Kasal, který ze čtvrtého místa na kandidátce získal 6 738 preferenčních hlasů, poslanec Martin Kolovratník, náměstek primátora Pardubic Jan Řehounek a radní Svitav Jaroslav Kytýr.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.