Liga staršího dorostu

Chrudim - Krkonoše 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky: Kmošek 3, Bor, Novotný, Kmoníček z TS Rychnovský 2, Tatar.

Souboj čtvrtého se třetím celkem skupiny „O udržení" vyzněl pro domácí. Střelecký účet načal v 16. minutě Kmošek a za necelou minutu navýšil vedení Bor 2:0. Další změna stavu přišla až v začínající 28. minutě, kdy Chrudimští vstřelili v oslabení Kmoškem (as. Solnička) třetí gól. Jenže chvíli nato hosté přece jen přesilovku zužitkovali Rychnovský 3:1. Domácím se však tentokrát neobyčejně dařilo v oslabení. Hned v nástupu do poslední dvacetiminutovky se při hře tři proti čtyřem blýskla dvojice Solnička a zakončující Novotný. A po necelých třech minutách při hře čtyř proti pěti dovršil svůj hattrick Kmošek (as. Leder) 5:1. Za tohoto stavu Krkonoše prostřídaly gólmany, za Hlubučka přišla mezi tři tyče Michaela Frýbová. Následně hostující Rychnovský svým druhým gólem korigoval na 5:2. V 51. minutě bylo za hozenou hůl brankářky nařízeno trestné střílení, které dokonale provedl Kmoníček. Poslední slovo patřilo v 55. minutě Tatarovi, jenž už ale jen kosmeticky upravil konečný stav.

Sestava HC Chrudim: Štěpánek Berný, Leder, Benýšek, Brázda, Makovský, Voltner Gabriel, Kmošek, Syrovec Bor, Hudec, Novotný Janoušek, Kmoníček, Voldán Polák, Solnička, Pavelka.

Svatopluk Šidlo, trenér vítězů: „Důležité vítězství se zrodilo díky vstřelení třech gólů v oslabení. Jinak se hrál nepohledný hokej, na který mělo z naší strany vliv brzké vyloučení Benýška do konce utkání. Zatímco po minulé těsné porážce v Táboře (2:3) jsem mohl mančaft pochválit, dnes jsem spokojen pouze s výsledkem. Naše hra byla tentokrát postavena na střelecky disponovaném Jakubu Kmoškovi, autoru hattricku. Nedělní zápas proti Jablonci nám odpadl pro mě z neznámých důvodů."

1. Tábor 28 18 1 0 9 167:83 56

2. Jablonec 28 13 1 2 12 92:107 43

3. Krkonoše 27 10 1 3 13 108:143 35

4. Chrudim 27 11 0 1 15 96:117 34

5. Příbram 28 5 1 0 22 84:188 17

6. V. Popovice 28 3 1 0 24 72:176 11

O tomto víkendu čekají na Chrudimské dva zápasy, a oba na vlastním ledě. V pátek od 20:00 hodin přivítají Příbram, v neděli 1. února od 11:00 hodin Velké Popovice. (dom)