Naopak přitažlivé bylo okresní derby čtvrtého Hlinska se šestou Skutčí, které v samostatných nájezdech rozhodl hlinecký Michal Ročárek. Na chrudimského lídra čekají nyní obě okresní derby. V pátek se představí ve Skutči, v sobotu přivítá celek Hlinska.

HC Hlinsko - HC Skuteč 4:3 SN (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0, 1:0).

Branky: Havel a Ročárek 2 – Brdička 2, Štursa. Domácí šli do utkání s cílem zvítězit. To se jim povedlo, ale nestačila na to základní hrací doba. V nájezdech rozhodl střelec Michal Ročárek. Domácí byli v prvních dvou třetinách lepším týmem a dokázali si vypracovat řadu gólových příležitostí, v nichž však dávali přednost až příliš přihrávkám před včasným zakončením. Na vedoucí gól Štursy odpověděli domácí gólem Havla. Ve druhé části se Hlinečtí začali střelecky prosazovat a po gólech Ročárka a Havla vedli 3:1. Situaci si v závěrečné třetině zkomplikovali nedůraznou hrou a místo zvýšení stavu inkasovali ve 46. minutě Brdičkou na 3:2. Skutečským kontaktní gól nalil novou sílu do hry. Zlepšení potvrdili o tři minuty později a vyrovnali Brdičkou na 3:3. V dramatickém závěru podržel domácí tým Tomáš Gregor a udržel nerozhodný stav.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Začínali hosté, a Tomáš Gregor stihl vložit beton k tyči a vytěsnit puk mimo nebezpečí. Za domácí se zhostil první exekuce Michal Ročárek, jenž se většinou nemýlí. 1:0, druhý nájezd Tomáš vychytal rovněž, za Hlinsko neproměnil Michal Havel a třetí nájezd skončil opět na betonech Tomáše Gregora, který si na střelu zkušeně povyjel a zúžil střelci palebný úhel. Zasloužil se tak velkou měrou o dvoubodový zisk svého týmu, na Skuteč zbyl jeden bodík, když v „dovednostní“ soutěži samostatných nájezdů neuspěli Štursa, T. Hladík a Brdička. Ke kvalitnímu utkání přispěla i trojice rozhodčích.

Sestavy – Hlinsko: Gregor - Voda, Kadlec, Martin a Matěj Němcovi, Makovský, Pavliš, Král, Vašek, Pražan, Andr, Volf, Ročárek, Suchý, Havel. Skuteč: Herynek – Kuřík, Brendl, Brdička, Lichtenberg - Klusoň, Hromádko, Štursa – T. Hladík, Opletal, Ročeň - Talácko, Kolář, D. Hladík.

Další dva zápasy skončily dle očekávání: M. Třebová – Chotěboř 2:6, Světlá – Polička 9:1.

Příště je na programu dvoukolo – 14. dějství v pátek 10. 12.: Chotěboř – Hlinsko 6:7 po prodloužení - předehráno, Skuteč – Chrudim (19.30), Litomyšl – Světlá a Polička – M. Třebová. 15. kolo se hraje v sobotu 11. 12.: Chrudim – Hlinsko (17), Skuteč má volno a do úplnosti: M. Třebová – Litomyšl, Světlá – Choceň, Polička – Chotěboř NT 29. 12.

Jaromír Doležal