Ve středečním utkání 9. kola první ligy sice místní hokejisté prohráli s lídrem tabulky KLH Chomutov 2:3 po prodloužení, ale zisk bodu je odpoutal z poslední příčky na 15. místo.

Mnohem nadějnější však byl jejich výkon, protože Severočeši mohli děkovat jen brankáři Hanuljakovi, že neodjeli s prázdnou. „Proti Chomutovu kluci podali suprový výkon a je třeba, aby si získané sebevědomí přenesli i do příštích zápasů,“ konstatoval trenér Pavel Rohlík.

První příležitost k tomu budou mít dnes ve městě okurek proti Orlům Znojmo (5. místo, 16 bodů). Tento tým minule rovněž padl v prodloužení 2:3 v Olomouci, ale respekt budí zejména jeho výkony v předsezonním Tipsport Cupu. V něm přehrál mimo jiné i mistrovské Pardubice a padl až ve finále s Plzní.