Usadili se tak na špici tabulky, ale při neúplném počtu zápasů (Most má duely odloženy (s J. Hradcem a v Šumperku).

Na ledě vítěze druholigové skupiny Střed v Jindřichově Hradci to zpočátku na tak hladkou výhru nevypadalo. Východočeši se sice ujali vedení gólem Kauta, ale technický bojovně hrající soupeř srovnal z přesilové hry na 1:1 a několikrát nebezpečně ohrozil Landsmanovu bránu.

„Od druhé třetiny jsem musel udělat nějaké změny, aby se náš herní projev zlepšil. Stáhli jsme hru na tři pětky, hráči začali více bruslit a hrát důrazněji. Od té doby jsme hru kontrolovali a dotáhli zápas vcelku bez problémů k vítěznému konci,“ uvedl po utkání chrudimský trenér Pavel Rohlík.

Faktem je, že se hra jeho svěřenců od druhé dvacetiminutovky výrazně zlepšila. Ke zteči zavelel Cyganov, který později přidal ještě jednu trefu a připsal si tak do kanadského bodování tři body (navíc měl jednu asistenci), stejně jako kapitán týmu Král, který se trefil jednou a dva góly připravil.

„Jsem rád, že jsme první venkovní utkání baráže úspěšně zvládli. Soupeř naštěstí zlobil pouze v úvodní třetině, pak už to bylo vcelku jasné. Hned v pondělí nás čeká odveta v Šumperku. Pokud tam uspějeme, tak už by baráž pro nás mohla dopadnout dobře. Soupeř však za celou sezonu v domácím prostředí neprohrál a má velmi dobré diváky, kteří jej v hojném počtu povzbuzují. Však taky Šumperk za celou letošní sezonu doma neprohrál a bereme ho proto jako favorita nadcházejícího duelu. Nakonec jsme se o jeho kvalitách mohli přesvědčit i u nás. I když prohrával 6:0, tak dokázal snížit na 6:4 a v závěru jsme se museli bát o výsledek,“ varuje Pavel Rohlík.

Připomínáme ještě, že vedení klubu vypravuje autobus pro fanoušky HC Chrudim i na utkání se Šumperkem. Odjezd v pondělí od zimního stadionu ve 14.45 hodin. Cena zájezdu je pro členy 50 Kč, pro nečleny 100 Kč. Hlásit se můžete na emailu info@hccr.cz, nebo na telefonním čísle 774 495 924.