Od úvodních vteřin si domácí vytvořili velkou převahu a hned ve druhé minutě musel likvidovat šanci Bláhy brankář Hylák. O minutu později neuspěl ani Stoklasa, ve 4. minutě se ale již v přesilovce prosadil Šeda. Ani vedoucí gól ale aktivitu Východočechů nezastavil, hokej se odehrával převážně před šumperskou svatyní a gólman Hylák byl bezesporu nejvytížejším mužem na ledové ploše. Jenže v 11. minutě ujel po chybné rozehrávce Přeučil, byl zahákován Rákosem a hosté měli trestné střílení. K tomu se rozjel Hulva, Landsman však prokázal svoji výbornou formu a nájezd kryl. Přesto se obraz hry zcela změnil. Hosté zvedli hlavu a začali si vytvářet i šance, které musel likvidovat až Landsman. Varování si Chrudimští nevzali k srdci a v 16. minutě za to přišel zákonitě trest, když další chybu v obraně potrestal Hulva.

Druhou třetinu začali opět aktivněji domácí a ve 25. minutě je mohl dostat do vedení Bělohlávek. Promáchl však kotouč před úplně volnou brankou. Přesto tlak Východočechů narůstal, vylamovali si však zuby na brankaři Hylákovi, který je svými zákroky několikrát přiváděl doslova k zoufalství. Až ve 36. minutě vystřelil od modré P. Mocek a puk prošel přes hradbu těl do sítě. (2 : 1). Za dvě minuty měl na své hokejce pojistku Martinec, ale opět nic.

Závěrečné dějství začali hosté přesilovkou a po 15 vteřinách hry z dorážky Mihalík opět srovnal stav. Hra pak upadla do podprůměru, hlavně domácím se nedařilo a na ledě byla k vidění pravá holomajzna. V 52. minutě mohl vše přivést na správnou cestu Procházka, zcela sám se ale před Hylákem své šance zalekl. Až o tři minuty později se povedlo Chrudimi rychlé přečíslení, které nejprve Radil zbrzdil, aby následně střelou švihem vsítil třetí úspěch. Jenže ani toto na výhru v 60 minutách nestalo. Minutu před koncem základní hrací doby odvolal Šumperk brankaře a při power play vyrovnal Sedlák. Prodloužení se hrálo pouhých 24 vteřin, než od modré vystřelil Suchý a jeho pokus tečoval přesně Radil. Chrudimští si tak připsali alespoň dva body.

Fakta – branky a asistence: 4. Šeda (Blažek, Radil), 36. P. Mocek (Žák, Procházka), 55. Radil (Šeda), 61. Radil (Suchý) – 17. Hulva (Pekr), 41. Mihalík (Rimmel, Meluzín), 60. Sedlák (Mihalík, Orsava). Rozhodčí: Blecha – Reich, Skopal. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 – 1:0. Diváků: 480. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1.

HC Chrudim: Landsman – Drtina, Evan, Malinský, Charousek, Toužimský, P. Mocek, Suchý, Poskočil – Radil, Blažek, Šeda – Bláha, Semorád, Zadina – Žák, Martinec, Procházka – Stoklasa, Rákos, Bělohlávek..

Salith Šumperk: Hylák – Višňák, Novotný, Sedlák, Ondráček, Rimmel, Zukal – Janečka, Meluzín, Antonovič – Pekr, Hulva, Noga – Orsava, Mihalík, Přeučil.

RADEK PECINA