Lídr prvoligové hokejové tabulky a největší kandidát postupu do extraligy, celek KLH Chomutov, už musí mít pomalu komplex z chrudimských hokejistů.
Přestože Východočeši byli před tímto duelem na posledním místě tabulky a tudíž jasným outsiderem, tak dokázali v Chomutově zvítězit 2:1 po prodloužení.

Favorit se ujal vedení osmnáct vteřin před klaksonem v závěru úvodní třetiny při přesilové hře gólem Hluchého. Ve střední části využili početní výhodu i Chrudimští, když se od modré čáry přesně trefil Drtina. Nerozhodný stav 1:1 se podařilo hostům udržet až do konce utkání a hned na začátku prodloužení udeřili. Po 44 vteřinách byl faulován kapitán týmu Král a úspěšným trestným střílením zajistil svému týmu cenný druhý bonusový bod. Za dobu svého prvoligového působení tím srovnali Chrudimští bodovou bilanci s Chomutovem na 9:9.

Na tiskové pozápasové konferenci měl samozřejmě větší důvod ke spokojenosti chrudimský kormidelník.

Jaroslav Liška, asistent trenéra KLH Chomutov: „Dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme si představovali, a tak jsme do závěrečné třetiny stáhli hru na tři pětky, abychom zvýšili naši aktivitu. To se nám sice dařilo, když jsme soupeře zatlačili, ale nedokázali jsme přidat druhý gól. Bod je pro nás samozřejmě velmi málo.“

Pavel Rohlík, trenér trenér HC Chrudim: „Dneska se nám podařil velký úspěch. Získali jsme dva body v Chomutově, což je něco nečekaného a cenného. Hráli jsme celý zápas výborně do obrany a velmi dobře nám zachytal brankář Landsman, což byl základ dnešního úspěchu. Celý tým odvedl velmi dobrou práci.“

Chrudimští tedy v posledních dvou zápasech obrali o body oba vedoucí týmy tabulky (předtím s druhým Ústím nad Labem po prohře 3:4 na samostatné nájezdy) a bylo by navýsost potřeba, aby zlepšenou formu potvrdili i v sobotním utkání proti Orlům Znojmo. Utkání začne tradičně od osmnácti hodin a fanoušci budou mít možnost, nechat se vyfotografovat u poháru extraligového mistra, který v minulé sezoně vybojoval HC Eaton Pardubice.