Zatím nejtěžší zkouškou připravenosti byli protivníci z nejvyšší polské soutěže JKH GKS Jastrzębie, které zdolali 3:2 po SN. Následně přehráli druholigové týmy Nymburka (9:0) a Trutnova (6:2), se kterým tuto sobotu sehrají odvetu v Podkrkonoší.

Opravdovou výkonnostní prověrkou bude závěrečný trojlístek domácích utkání.

Hned v neděli 29. 8. se HC Chrudim utká s týmem Lausitzer Füchse z německého Weißwasseru, účastníkem druhé bundesligy. Poslední prázdninový den (31. 8.) ještě Chrudimští zajíždí k přátelskému utkání na led druholigového Žďáru, ale hned následující týden bude patřit domácím zápasům s jedněmi z nejsilnějších týmů I. ligy ČR. Nejprve přijede ve středu 8. září hvězdami nabitý tým KLH Chomutov a o dva dny později „přiletí“ k Chrudimce Znojemští Orli (pátek 10. září).

„Úvodní přípravná utkání byla s druholigovými týmy, se kterými šlo spíš o nácvik jednotlivých herních situací směrem dopředu. I proto jsem velice rád, že se nám na závěr přípravy podařilo domluvit takto kvalitní soupeře. Prověří nás především v obranné fázi, na kterou jsme se s druholigovými soupeři příliš zaměřit nemohli. Současně jsem rád, že všechny zmiňované zápasy odehrajeme před domácím publikem. Tímto bychom chtěli všechny fanoušky na zajímavá utkání pozvat,“ konstatuje trenér HC Chrudim Pavel Rohlík.

Všechny výše uvedené domácí zápasy začínají již v 17:00 hodin. Vstupné je stejné, jako na předchozí přípravná utkání, tedy jednotné ve výši 20 Kč.

(dp)