Příbram – Chrudim 4:3 (2:1, 1:1, 1:1).

Branky: Švadlenka, Holub, Kněžour. Příbramští otevřeli skóre již v 5. minutě po chybě obránce Hudce – Křivonoska 1:0. V 16. se Chrudimským podařilo vyrovnat Švadlenkou (Stupavský) střelou od modré čáry 1:1. Po dvou minutách však vyrobili hosté další chybu v obraně a soupeř šel do vedení gólem Poláka – 2:1. Ve 28. přišla opět radost hostí, když Holub z přihrávky Peciny vyrovnal na 2:2. Ve 34. minutě domácí Tobolič dostal svůj tým znovu do vedení 3:2. V závěrečném dějství se Chrudimští dostávali více do šancí, scházelo však potřebné štěstí. Paradoxem zůstává, že při ojedinělém buly v obranném pásmu hostí se prosadil nejlepší hráč Příbrami, její kapitán Hlaváč 4:2. Východočeši nesložili zbraně a podařilo se jim v 58. minutě snížit dorážkou Kněžoura. Čtyři vteřiny před koncem byl vyloučen domácí hráč, hosté sáhli k power play, ale po vyhraném buly Brychta nezakončil.

HC Chrudim: Pokorný – Vích, Kleprlík, Brychta, Pecina, Hudec, Švadlenka – Slavík, Polák, Holub – Vacek, Mlateček (Karásek), Komárek – Seidler, Cvrček, Stupavský – Blažek, Pospíšil, Kněžour.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Domácí disponují silným kádrem, v týmu mají deset hráčů ročníku 1991, což je přestupný ročník do kategorie seniorů. Tato jejich výhoda se projevila zejména v první části utkání, kdy aktivním a silovým hokejem často se zákroky na hranici faulů, byli lepší. Nám se naopak nevyhýbají zranění a bohužel u starších hráčů. Citelně chybějí obránci Hrůza a Tesner, včera se zranil Mlateček, odstoupit musel Stupavský a od minule nehraje Brožek. I když jsme v poslední třetině stáhli hru na tři útoky a pět obránců a opticky začínali mít převahu, tak nás zarazil čtvrtý gól po špatně sehraném vhazování v obranné třetině. V závěrečném tlaku se nám nepodařilo ztrátu dohnat. Přesto jsme odehráli dobré utkání. Je jen škoda hloupých chyb v obraně, protože tři góly ze čtyř jsme soupeři darovali.“

Kvalifikace vyvrcholí v pátek 25. 3., kdy zajíždí Chrudim do Litoměřic a v neděli 27. 3. (17) přivítá Příbram.

JAROMÍR DOLEŽAL