Kraloval jeden tým

Chrudimští měli po celý zápas více ze hry, brankově ale svou převahu dokázali zúročit až od poloviny utkání. Ujali se sice v 11. minutě vedení po krásné přesilovkové kombinaci, na jejímž konci stál Martinec, východočeskému rivalovi se ale podařilo góly Nedorosta a Moskala skóre otočit.

Ve 32. minutě však vyrovnal Šeda a o pět minut později Vyskočil vrátil Chrudimi vedení chytrou brankou zakončenou blafákem brankáři Koutskému.

V závěrečné třetině již na ledě kralovalo jen jedno mužstvo a góly Valka, Martince a Stavenského daly výsledku nádech debaklu. Z toho navíc dvě branky padly v oslabení.

U vítězů zaujal zejména výkon jejich letošní nové akvizice, útočníka Tomáše Martince, který si připsal čtyři kanadské body za dva góly a stejný počet asistencí.

V brance pak podal zodpovědný výkon mladý Lukáš Šrámek, brankář extraligového Třince, který tam ale za dvojicí Čechmánek - Vojtek nemá místo, chce chytat a je v Chrudimi na zkoušce.

Naopak již den před zápasem museli trenéři přistoupit k nepopulárnímu zužování kádru. Z toho byla vyřazena čtveřice hráčů – útočníci Buchal, Potůček, Horák a obránce Doseděl.

Opačné pohledy

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „S naším výkonem panuje naprostá spokojenost. Odehráli jsme velmi dobré utkání, bylo vidět, že jsme měli vůli po vítězství. Předvedli jsme i pár krásných akcí, z nichž museli mít všichni diváci radost. Náš výkon ale samozřejmě nelze přeceňovat, byly tam nějaké chyby a nevyvarovali jsme se některých nedůsledností. Hradec má nebezpečné mužstvo, proto si na to příště musíme dát pozor. Vzhledem k tomu, že jsme včera měli dva těžké tréninky, hodnotím tento zápas velmi pozitivně, kluci odvedli výbornou práci. Teď nás čeká takový poslední náročný týden, tak jsem sám zvědav, jak se to promítne v dalším zápase, kdy v úterý přivítáme extraligový Moeller Pardubice. Kádr bychom chtěli mít kompletní do konce srpna, již dnes proto třeba hrál Honza Semorád. Gólman Šrámek určitě dostane ještě příležitost.“

Pavel Pazourek, trenér HC VCES Hradec Králové: „Jsem zklamán z výkonu, nasazení a přístupu některých hráčů. Viděl jsem tam nedůslednost, nekázeň, každý se hrnul do útoku a dozadu se nikomu nechtělo. Přitom půlka zápasu byla z naší strany dobrá, vedli jsme, ale pak jsme zahodili v přesilovce velkou šanci, přestali myslet na zadní kolečka a soupeř nás za to vytrestal. Dostávali jsme zbytečné branky, dvě dokonce při přesilovce, chtěli jsme dávat jenom góly, nebránili, tak se zkrátka nedá hrát. Šest inkasovaných branek je hodně.“

Radek Pecina