V předchozích dvou zápasech play out si nejprve doma poradili s Berounskými Medvědy (2:0) a pak zvítězili i na ledě posledního Šumperka (4:2). Tím si právě před ním vytvořili velký, 13tibodový náskok, který by měli bez problémů ve zbývajících pěti zápasech udržet.

Šumperk si zřejmě definitivně podřízl prvoligovou větev po středeční domácí porážce s Berounem (1:2 – druhý gól inkasoval dvě sekundy před koncem při power play).

Chrudimští však ještě nemají nic hotové, ke stoprocentní jistotě potřebují získat tři body.

První pokus budou mít již v pondělí, kdy na svém ledě od 18 hodin přivítají právě poslední Draky ze Šumperka.

A zde by se to mělo definitivně rozseknout! Přitom ve vzájemném souboji stačí svěřencům trenéra Rohlíka dovést utkání pouze do prodloužení a může se začít slavit. Jenže Moravané to určitě dobrovolně nezabalí a dokud cítí alespoň teoretickou šanci na záchranu, budou se o ni rvát.

Svědčí o tom i fakt, že vedení mužstva krátce po prohraném zápase s Berounem odvolalo trenéra Svatopluka Číhala. Jeho nástupce zatím není znám.

Proto by hokejisté HC Chrudim potřebovali v tomto utkání co největší diváckou podporu, která by jim byla šestým hráčem na ledové ploše. Společnými silami pak Šumperk určitě porazí. Takže, v pondělí v 18 hodin všichni chrudimští fanoušci na místní zimák!

(rp)