Ve středu porazili nevyzpytatelnou Třebíč 4:3, čímž si zajistili pátou výhru před vlastními diváky v řadě, navíc soupeři přerušili sérii čtyř vítězství. O tomto zápase, ale i o dnešním derby v Hradci Králové jsme si popovídali s 24letým útočníkem HC Chrudim Janem Šedou. Ten nejprve shrnul středeční zápas: "Pro nás se jedná o hrozně důležité vítězství. Tabulka je opravdu našlapaná a tak se každé tři body počítají. Do utkání jsme šli s vědomím, že Třebíč má fazónu a my si je musíme pohlídat hlavně ze začátku. Pokyn od trenérů byl mít co nejmíň vyloučených, ale to se nám moc nedařilo, naštěstí jsme ty oslabení jakž takž zvládali. Chtěli jsme však vyhrát, šli si za tím, a nakonec se nám to i podařilo, takže jsme spokojeni."
Oproti minulému zápasu v Kadani jste se prosadili střelecky…
To bylo právě proti Třebíči hodně důležité. Kdybychom dali v Kadani první branku my, mohli jsme si odvést tři body i odtamtud, ale tam nám to prostě nepadalo a tak byl výsledek takový, jaký byl. Jsme však rádi, že nám to začalo lepit alespoň doma, že se nám teď tady daří a bodujeme alespoň na vlastním ledě.
Právě vy jste vstřelil Třebíči dva góly, čímž jste zaokrouhlil svůj letošní účet na 11 branek a potvrdil tak pozici nejlepšího střelce týmu. Popište trochu oba góly.
Při prvním zatáhl Blažek puk po mantinelu, nahrál jej před branku a tam si ho asi jeden z obránců v mlýnici před ní srazil do sítě. Myslím si, že jsem to snad asi ani netečoval, spíš to byl gól Bláži. Ten druhý padl v přesilovce. Drtina vystřelil od modré, trefil mě do břicha, kotouč se odrazil přede mě a já jej jen zametl do branky.
Navážeme na první úspěch. Zdá se, že v této soutěži mají rozhodčí dost velké problémy s určováním střelců. Něco podobného se stalo třeba v Jihlavě…
Máte pravdu, mají v tom zmatky. Přitom tam jsou od toho tři, měli by si to nějak říct a pohlídat si to. Nevím, je to jejich věc, hlavně že branka platí.
Již dnes vás čeká další zápas 1. ligy, a to ne ledajaký. Zajíždíte k derby do Hradce Králové. Jaká je před utkáním v týmu nálada?
Na střetnutí se celá kabina samozřejmě těší. Všichni věříme tomu, že si z Hradce nějaké body odvezeme. Jednak je potřebujeme do vyrovnané tabulky jako sůl, jednak je na čase vrátit soupeři porážku z prvního střetnutí na našem ledě.
Vy jste v Hradci Králové před příchodem do Chrudimi nějaký čas působil. Bude pro vás osobně zápas emotivnější?
Ani snad ne. Byl jsem tam tři sezony, teď už jsem rok a půl tady, tak už to nějak vyprchalo. Ještě loni to pro mne bylo hodně prestižní, ale letos to beru jako všichni ostatní, prostě je to derby.
A pak hned v pondělí hostíte doma v posledním kole základní části Šumperk. Kolik byste bral z těchto dvou střetnutí bodů?
Pokud možno, tak samozřejmě plný počet. Bude to ale těžké, uvidíme, těžko předvídat. Co jsem slyšel, tak Šumperk nyní posiluje, přišli jim nějací noví hráči, zdvihli se, i výsledky mají poslední dobou obstojné. To bude také těžký soupeř. My ale potřebujeme vítězit, a to hlavně na domácím ledě, takže je musíme porazit. Pokud ale čekáte na přesnou odpověď, tak z těchto dvou zápasů beru minimálně pět bodů!
RADEK PECINA