Po čtvrtečních zápasech předposledního kola (Skuteč – Pardubice 3:6 a Lanškroun – Polička 5:6) je v tabulce 4. Č. Třebová 10 (70:105) a 5. Skuteč 9 (40:116). V posledním kole se definitivně rozhodne – 19. února od 17 hodin se střetnou: Polička – Skuteč a ZH Pardubice – Č. Třebová.

Skuteč – ZH Pardubice 3:6 (2:3, 0:1, 1:2).

Branky: Ptáček, Herynek, Kusý – Andrejs a Vlasák po 2, E. Musil, Kubelka. Rozhodčí: Doležal – Parýzek, Souček. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 80.

V tomto zápase chybělo v domácím dresu několik hráčů, a tak museli vypomoci mladíci z juniorky, navíc do obrany narukovali útočníci Ligr s Kusým. Přes tento handicap nepodali domácí špatný výkon. Již v deváté minutě Ptáček po přihrávce Kusého otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později srovnali hosté Andrejsem – 1:1. V 15. využili Skutečští přesilovku Herynkem (Klusoň) 2:1. Pardubičtí se poté dvakrát prosadili v krátkém sledu. Nejprve Musil srovnal stav a Andrejs svým druhým gólem dostal hosty poprvé do vedení 2:3. Ve 23. Pardubičtí nastřelili tyč a vzápětí jel na gólmana Lejska sám Hladík, jenž trefil pouze jeho lapačku. Stejnou akcí se prezentovala Závodní hokejová, ale ani domácí Vokoun se nenechal přelstít. V polovině zápasu však Kubelka svou šanci proměnil – 2:4. V úvodu závěrečného dějství Kusý sice propálil gólmana, ale puk za brankovou čárou neskončil. Ve 45. proměnil sólo Vlasák – 2:5. Pak měli domácí šanci nepříznivý stav korigovat, ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Když se pokračovalo ve hře pět proti čtyřem, to už Kusý (Hladík) snížil na 3:5. Brankový účet podepsal v 52. minutě svým druhým úspěchem Vlasák – 3:6. O vyrovnaném průběhu svědčí i počet střel na branku: 31:29.

Sestava HC Skuteč: Vokoun - Kusý, Ligr, Tocháček, Sládek – Ptáček, Hladík, D. Komárek – Pešek, Herynek, Klusoň + Talacko.

JAROMÍR DOLEŽAL