Až branka hradeckého beka Lukáše Chmelíře v druhé minutě prodloužení rozsoudila možná nejlepší „malé derby“ historie v první hokejové lize. Chrudim po středeční porážce 4:5 polykala slzy, Hradec se těšil z výhry v téměř ztraceném duelu.

„Ve třetí třetině jsme se nepochopitelně dvakrát nechali přečíslit a soupeř výsledek otočil,“ rozčiloval se hradecký trenér Jiří Mička. Přesto jeho tým stihl ve vyhroceném závěru srovnat v power play a rozhodnout v prodloužení.

„Moc šancí jsme ke konci neměli, ale nějak jsme to do branky došťouchali. Jsme hrozně rádi za dva body. Pro diváky to musel být zajímavý zápas,“ dodal Mička, který měl pro výkon Chrudimi jen slova chvály.

„Pokud budou hrát takhle, mohou se dostat i do play off. Výkon je může povzbudit.“

To ano. S konečným výsledkem je to horší. Je to k vzteku. Chrudim celý zápas dře, hraje na hranici možností, stojí třiadvacet vteřin od obrovsky cenné výhry a nakonec pláče kvůli další promarněné šanci.

„Cetkovskému po buly spadla helma. Hradec hrál šest proti čtyřem, šťastný odraz a inkasovali jsme,“ kroutí hlavou chrudimský lodivod Pavel Rohlík. V nastavení přišla laciná hrubka obránce Drtiny a byl konec. „Brali bychom i dva body. Říkali jsme si, že to dotáhneme až do penalt. Věřili jsme si. Bohužel.“

Přesto mužstvu, jež dlouho ani nevědělo, jestli začne prvoligovou sezonu, nelze upřít výkonnostní vzestup. V předchozích šesti zápasech získalo více bodů než v uplynulých patnácti! „Naše hra není vůbec špatná. Když budeme takhle pokračovat, můžeme se vyhnout baráži,“ usměje se Rohlík, jehož celek čeká o víkendu další derby, tentokrát ve Vrchlabí, které také neprožívá zrovna luxusní sezonu.

22. KOLO – SOBOTA, 17.00: Ústí nad Labem – Olomouc, H. Brod – Třebíč, 17.30: Chomutov – Písek, Beroun – Kadaň, Znojmo – Benátky n. J., 18.00: Vrchlabí – Chrudim, Hradec Králové – Litoměřice, Tábor – Jihlava.