KP juniorů

HC Skuteč – HC Hlinsko 7:5 (2:1, 3:2, 2:2). Branky: L. Kusý, J. Kusý a Štursa po 2, Opletal – Wasserbauer, Ročárek, Bureš, Mlateček, Veselík. V derby dvou sousedů v tabulce se hrál neurovnaný hokej plný chyb, bez patřičného náboje. Hosté prohrávali hned od úvodní minuty, když L. Kusý (T. Hladík) otevřel skóre. V páté minutě bylo srovnáno, ve 13. Štursa (Vacek) 2:1. Ve 28. Hlinečtí naposledy srovnali skóre. V polovině zápasu L. Kusý prostřelil vše, co stálo v cestě a netrvalo dlouho a Štursa (Vacek) již 4:2. Před druhou přestávkou se ještě dvakrát měnilo skóre. Nejpve hosté 4:3 a poslední slovo měl Opletal (T. Hladík) 5:3. V závěrečném dějství vždy na gól domácích soupeř odpověděl. Ve 45. na rozdíl tří gólů zvýšil J. Kusý (Vacek), v 57. hosté snížili na 6:4 a vzali si „tajm“, načež zkusili hru bez brankáře. Sice se jim podařilo nastřelit tyč, ale následně inkasovali z hole J. Kusého 7:4. Přesto ještě pět vteřin před sirénou upravili na konečných 7:5. Sestavy – Skuteč: Němec (Horák) – Netolický, Kuřík, Brdička, Ligr, Tocháček, M. Klusoň – T. Hladík, L. Kusý, Pražan – J. Kusý,Vacek, Sýkora – Váško, Herynek, D. Hladík – Štursa, Opletal. Hlinsko: Gregor/Čermák – Paseka,Veselík, Hromádko,Vepřovský, Kadlec, Chlada – Ročárek, Mlateček, Bureš – Suchý, Kavalír,Volf – Matějíček, Wasserbauer, Havel + Picek.

HC Hlinsko – HC Litomyšl 14:2 (2:1, 8:1, 4:0). Branky: Ročárek 4, Wasserbauer 3, Volf 2, Mlateček, Paseka, Hromádko, Kadlec, Bureš. Výsledek hovoří za vše, sestava vítězů stejná jako ve Skutči.

Ostatní výsledky úvodního dvoukola: Polička – Světlá 1:11, Lanškroun – Světlá 7:15, Litomyšl – Polička 8:0.

V sobotním třetím kole (28. února) se střetnou tyto dvojice: Hlinsko – Lanškroun, Polička – Skuteč a Světlá – Litomyšl.

KP dorostu

HC Chrudim – HC Skuteč 2:2 (1:2, 1:0, 0:0). Branky: Seidler, Brychta – Adamec, Svoboda. Ve vyrovnaném zápase byli hosté v úvodu střelecky úspěšnější, když od 12. minuty vedli dvoubrankovým rozdílem. V předposlední minutě domácí snížili na rozdíl jediné branky. V prostřední části padl jediný gól, kterým Brychta (Kleprlík) vyrovnal. V poslední třetině se již skóre neměnilo vzhledem mimo jiné k častému vylučování. Ve 45. minutě došlo ke zranění hostujícího hráče Jana Adamce, který byl převezen do nemocnice. Sestavy – Chrudim: Pokorný, Chalupa – Brychta, Kleprlík, Voda, Holub, Švadlenka, Štrégl – Stupavský, Seidler, Nevšímal, Andr, Cvrček, Pavliš, Pospíšil, Mrázek, Kněžour, J. Polák. Skuteč: Herynek – Brendl, Brdička, Navrátil, Adamec, Klusoň, Každan, Jacková, Ročeň, Svoboda, Mareš, Štěpánek, Talácko.

K utkání nám napsal Libor Hladík ze Skutče: „V šesté minutě třetí třetiny došlo za brankou Skutče k velmi vážnému zranění hráče Skutče Honzy Adamce. Rychlý a profesionální zásah odvedla zdravotnice místního klubu, za což ji jménem svým a našeho klubu velmi děkuji. Smutné nad celou událostí je především chování a výrok hráče Chrudimě, který si patrně ani nedokázal uvědomit, o jak vážné zranění se jedná. Po této události jsem oslovil hráče, zda chtějí v utkání pokračovat. Zápas se dohrál již bez vstřelené branky, i když v předposlední minutě mohl David Mareš po sólové akci rozhodnout. Za zmínku stojí vzájemná bitka v 55. minutě po slovní výměně dvou hráčů obou stran, do které se naprosto nepochopitelně zapojili i další domácí hráči a především Brychta, který by měl hodně rychle odevzdat registraci.“

Ostatní výsledky: Opočno – Dvrů Králové/Náchod 0:11, Nový Bydžov – Hr. Králové B 3:7, Třebechovice – Choceň 2:10, Lomnice – M. Třebová 6:1, dohrávka Hr. Králové B – Třebechovice 3:3, předehrávka Opočno – Choceň 2:6.

Z našich týmů hrají v pátek 27. února: Skuteč – Třebechovice od 19.30 hodin a Chrudim se představí na ledě HC Krkonoše.