Odvetnou část baráže o I. ligu odstartovali chrudimští hokejisté neradostně, když na ledě vítěze druholigové skupiny Východ Salithu Šumperk prohráli 1:5.
Ještě trpčí a hlavně bolestnější příchuť mělo toto utkání pro chrudimského obránce Petra Mocka. Přitom vstřelil vyrovnávací gól na začátku druhé třetiny (předtím v domácím utkání se Šumperkem dal dokonce hattrick, což byly jeho jediné góly v sezoně), ale pak ho postihlo velmi nepříjemné zranění.

„Petr dostal přímý zásah pukem do obličeje po střele domácího hráče, který byl od něj vzdálen asi dva metry. Na ledě se objevilo hodně krve, asi pět minut se nehrálo. Na pomoc hned přispěchal šumperský lékař a Petr byl následně převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Na tamním stomatologickochirurgickém oddělení se měl v úterý podrobit operaci nadvakrát zlomené dolní čelisti, navíc měl vraženo několik zubů do horní čelisti. Všichni mu přejeme, aby se z toho brzy vykurýroval,“ informoval o nepříjemné události vedoucí mužstva Daniel Palaščák.

Utkání v Šumperku potvrdilo letošní neporazitelnost místních Draků. Ti udělali rozhodující krok k výhře ve střední třetině, kdy během necelých dvou minut zvýšili své vedení na 3:1. Podobný kousek se domácím hokejistům povedl i v závěrečném dějství, kdy odskočili soupeři dalšími dvěma trefami.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, Šumperk hrál doma a tady působí velmi aktivně, vždyť za celou sezonu na svém ledě neprohrál. Bylo nám jasné, že se zápas odehraje i v bouřlivém prostředí, což se také potvrdilo. Bohužel jsme se soupeřem dokázali držet krok jenom zhruba do poloviny utkání, pak nás zlomily dva slepené góly a už se nám nepodařilo průběh zápasu zdramatizovat. Otevřeli jsme sice hru, ale měli jsme i trochu smůly. Prostě byl to z našeho hlediska nepovedený zápas. V závěru utkání jsem již poslal své starší hráče odpočinout, aby šetřili v nabitém programu baráže síly. Vždyť jsme hráli v sobotu a hned ve středu hrajeme znovu další důležitý zápas v Písku.“

A pak již chrudimský kouč zaměřil pozornost právě k nadcházejícímu klání s kolegou prvoligistou z Písku. „Je otázka, v jakém rozpoložení Písečtí budou a jak k tomuto utkání přistoupí, když už prakticky nemají naději na záchranu první ligy. My tam naopak chceme napravit zbytečnou porážku po samostatných nájezdech z úvodní části baráže a tříbodovou výhrou již přiblížit na dosah ruky naše udržení v soutěži. myslím, že případných třináct bodů by již mohlo na záchranu stačit, ale nepředbíhejme.“

V letošní sezoně už chrudimští hokejisté v Písku hráli dvakrát. Zatímco nejprve tam nečekaně vysoko prohráli 1:6, tak na druhý pokus na jeho ledě vyhráli 4:2. Věřme, že tentokrát vyjde ta druhá varianta a svěřenci Pavla Rohlíka udělají zřejmě rozhodující krok k udržení prvoligové příslušnosti
Tabulka baráže je zatím dost nepřehledná kvůli nestejnému počtu odehraných zápasů (Most má kvůli epidemii příušnic na Mostecku odložena utkání s Jindřichovým Hradcem a v Šumperku). Chrudimi zbývá vedle dnešního utkání v Písku ještě pondělní duel v Mostu a na závěr duel s Jindřichovým Hradcem ve středu 30. března.

1. Chrudim 5    3   0  1  1 21:17 10
2. Šumperk 4    3   0  0  1 16:11   9
3. Jindřichův Hradec 4    2  0  0  2 11:15   6
4. Most 2    1   0  0  1   11: 9   3
5. Písek 5   0   1  0  4 10:17 2