MEZIOKRES sedmnácté kolo

Skupina o 1. – 4. místo:

HC Torpedo Pardubice – HC Sokol Česká Bělá 11:4 (4:1, 3:2, 4:1). Branky: Komárek 4, Jiřík 2, Ondráček 2, T. Tichý, Kratochvíl, Paleček – Novotný, Rakušan, Machota, Blažek. Rozhodčí: Kopecký – Schaffer. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Na očekávané vyrovnané utkání se muselo brzy zapomenout, neboť už v osmé minutě byl stav 3:0. Sokolové nepřijeli v kompletním složení, měli předem spočítané, že do play off jdou z prvního místa, neboť se druhou Skutčí obě utkání nadstavby vyhráli. A tak i přesto, že se hrálo nahoru – dolů, efektivita Pardubic měla úspěch, zatímco útoky hostů končily nejednou na brankářském umu Petra Nováka.

HC Orli Chrudim - HC Jiskra Skuteč 6:8 (2:1, 1:4, 3:3). Branky: Polák 2, Langr 2, Bureš, Škvrně – Bureš 3, Pražan 2, Kusý, Žák, Pešek. Rozhodčí: Pošvář – Budinský. Vyloučení: 3:4, navíc Nevečeřal (SK) 10 OT. Využití: 1:0. Po gólově chudé první třetině se s brankami roztrhl pytel. Orli neměli kompletní složení, přesto dokázali soupeře hodně potrápit. Vedli 3:1, ale nečekaně vypadli z tempa a soupeř otočil během tří minut až na 3:5! Ve 42. minutě Pražan svým druhým úspěchem navýšil vedení až na 3:6. Pak zase přišli ke slovu Chrudimští, kteří třemi přesnými zásahy srovnali stav na 6:6. Nakonec to byla Jiskra, která nejprve Žákem vstřelila vedoucí gól a v poslední sekundě zápasu ještě z přesilovky potvrdila vítězství 6:8.

Konečné pořadí: 1. Česká Bělá 12, 2. Skuteč 12, 3. Orli Chrudim 8, 4. Torpedo Pardubice 4.

Skupina o 5. – 11. místo

Dohrávka 16. kola: AHC Čankovice – HC Jezbořice 4:5 (1:1, 2:2, 1:2). Branky: Meduna 2, Kostkan, Veselík – Beránek, Macas, Janovský, Kněžour, Hrubeš. Rozhodčí: Pošvář – Teplý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Konsolidovaný tým Čankovic ještě před tímto zápasem věřil na možný zázrak – postup do play off. Sehrál celkem vyrovnanou partii s favoritem, který těžil mimo jiné i ze dvou proměněných přesilovek. „Domácí“ šli do vedení už po šestačtyřiceti vteřinách, na další své góly a vedení 3:2 čekali až do druhé poloviny prostřední dvacetiminutovky. V závěrečné třetině Kněžour nejprve poslal svůj tým do vedení, následně přihrál Hrubešovi (3:5). Poslední slovo patřilo ve 48. minutě Medunovi, který svým druhým gólem stanovil konečný výsledek.

Zápasy 17. kola:

HC Jezbořice – HC Road Cafe Pardubice 12:3 (4:0, 8:3, nedohráno). Branky: Hrubeš 6, Kněžour 2, Beránek 2, Janovský, Chmelař – Tomášek 2, Komárek. Rozhodčí: Pošvář – Schaffer. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Po půlminutě Kněžour zachytil nepřesnou přihrávku soupeře a rázem otevřel skóre. Chvíli poté kanonýr Hrubeš opět po samostatné akci navýšil stav 2:0. Převaha Jezbořic pokračovala, jedinou šanci hostí promarnil Tomášek. V polovině zápasu Beránek završil skóre na 10:0. Na hostech bylo sympatické, že i přes převahu soupeře bojovali s otevřeným hledím, za stavu 11:0 se dvakrát prosadil Tomášek a závěrečnou tečkou byl gól Komárka nekonečných 12:3. V palbě střel chytající Aleš Klinecký si natáhl sval, že dále nemohl pokračovat, a tak zápas byl po druhé třetině ukončen.

ZH Pardubice – AHC Čankovice 8:2 (2:0, 2:1, 4:1). Branky: Kubelka 4, Fousek 2, Martinec, Balla – Havlíček, Kostkan. Rozhodčí: Jiří a Matěj Javůrkové. Vyloučení: 2:6. využití: 1:0. Favorizovaná ZH v poklidu získala tři body, když soupeř snižoval poprvé za stavu 3:0, naposledy za stavu 5:1. Za pozornost stál okamžik ze druhé třetiny, kdy hráč a nejúspěšnější střelec vítězů Tomáš Kubelka odvolal vyloučení soupeře. Upozornil rozhodčí, že nebyl podražen, ale v souboji spadl nezaviněně!

HC Amat Pardubice – HC Vysmátý zmije Pardubice 5:0 kontumačně. Vyrovnaný zápas byl po dvou třetinách za stavu 1:1 předčasně ukončen pro napadení rozhodčího hráčem hostí Kosinou. Ten byl za prohřešek „odměněn“ trestem ve hře. O jeho výši rozhodne disciplinární komise po zjištění podrobných informací od dvojice rozhodčích J. Javůrek- Kunhart.

Zápasy 18. kola:

HC Road Cafe Pardubice – ZH Pardubice 7:11 (3:0, 4:5, 0:6). Branky: Tomášek 2, Zelený 2, Polák, Vilím, Komárek – Fousek 3, Martinec 2, Čermák 2, Otava 2, Kubálek, Balla. Rozhodčí: M. Javůrek (sám). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Závodka vlastními chybami posílala soupeře do šancí, z nichž tři dokázal v úvodní části využít. Roudko bylo na koni, zatímco útočníci „hostí“ nemohli dostat puk do branky ani z vyložených šancí. To se jim podařilo až v závěrečném dějství, kdy smetli soupeře šesti góly.

HC SDH Kostelec – HC Jezbořice 5:7 (2:5, 0:2, 3:0). Branky: Pražák 3, Gabriel, Paraj – Kněžour 4, Poloprudský 2, Hrubeš. Rozhodčí: M. Javůrek – Kunhart. Vyloučení: 4:4, navíc Paraj (K) TH. Využití: 0:1. V polovině zápasu za stavu 2:7 bylo jasné, kdo získá tři body. Kostelečtí bojovníci stahovali v závěrečném dějství stav, ale na víc už neměli, byť v závěrečné desetiminutovce již gól nepadl. Navíc za faul Rusiňáka neproměnil trestné střílení domácí Polák.

AHC Čankovice – HC Amat Pardubice 3:10 (1:1, 0:6, 2:3). Branky: J. Zítko, Kubík, Špilar – Pravec 4, Knížek, Jelínek, Müller, Jícha, M. Zítko, Mach. Rozhodčí: M. Javůrek – Ježek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:3. Po vyrovnané první třetině přehrál Amat soupeře v druhém dějství. Vítěze podržel brankář Roleček.

Pořadí: Jezbořice 21, ZH Pardubice 20, HC Amat 19, Vysmátý zmije 12, Kostelec 6, Čankovice 5, Road Cafe 1.