O závěrečném utkán série se více dočtete ZDE!

Jak byste stručně zhodnotil základní část soutěže a poté play off?
Splnili jsme asi roli favorita, protože každým rokem se čeká od Chrudimi, že soutěž vyhraje – to se nám podařilo. Nebylo to tak jednoduché jako v loňském ročníku, protože družstva Chocně, Chotěboře i Světlé s námi sehrála vyrovnané zápasy, což se potvrdilo v play off. Tato nadstavba byla mnohem těžší než minule, a právě tyto absolvované vyrovnané zápasy by nám měly pomoci v nastávající kvalifikaci, na kterou si myslím, jsme letos lépe připraveni.

V loňské kvalifikaci o ligu chrudimští junioři těsně neuspěli. Jaké jsou jejich šance letos?
Šance byly každý rok, nikdy jsme kvalifikaci výrazně neprohráli. Naopak jsme měli několikrát smůlu, ať již to bylo o gól či o bod. Jedná se prakticky o opakování kvalifikace z dorostu, kterou jsme sehráli s klukama stejných ročníků. S Příbramí jsme se již v kvalifikaci setkali, Litoměřice je velká neznámá. Oba naši soupeři mají zastoupení v žákovské lize, takže v tomto směru mají proti nám malinký náskok. Pokud kluci zahrají zodpovědně a na sto procent jako nyní v play off, šance zde rozhodně jsou.

Celostátní liga, do které liga juniorů patří, je o mnohem vyšších finančních nákladech, ale i hráčském kádru. Pokud uspějete, půjdete do toho?
To je spíše otázka na výbor, který by musel zajistit prostředky na vyšší soutěž. Jak jsme se předběžně bavili, asi bychom to zkusili. Předně se nám musí povést ligu vybojovat, a pak je to otázka zda na to finance dáme dohromady. Co se hráčů týče. Nebudeme shánět cizí posily, ale zahráli by si vyšší soutěž ti, kteří se o případný postup zaslouží. Šest kluků věkově odchází, šest jich naopak přijde z dorostu. Zahráli bychom to s tím, co máme. Otázka je, zdali na to máme.

(dom)