HC Ústečtí Lvi – HC Chrudim 3:1

První třetina gól nepřinesla. Tempo hry ale celou dobu udávali Lvi, kteří obraně Východočechů nezřídka připravili „horké“ chvilky. Hosté naopak vsadili na brejky, ve kterých párkrát Slovanu zatopili pod kotlem. Nicméně, nebýt skvělých zákroků Svobody, bylo by skóre poněkud jiné.

Domácí ve druhé části ještě „přitopili“ pod kotlem a gólu se konečně dočkali ve 36. minutě. Střelu Alinče dorazil za záda Svobody Diviš.

Na začátku posldního dějství překonal Pazourek jinak famózně chytajícího Svobodu s pomocí teče jednoho z obránců. Pak se však Chrudimi naskytla přesilovka, kterou za pouhých šest vteřin využil ke korekci Král – 2:1. V 50. minutě mohl vyrovnat Šeda, ale při brankáři Orctovi stálo štěstí. Překvapení se ale nekonalo, naopak v 55. minutě se podruhé v zápase prosadil z dorážky Pazourek a zajistil tak Lvům „povinnou“ vítěznou potravu – 3:1.

Fakta – branky a nahrávky: 36. Diviš (Alinč), 42. Pazourek (Janků), 55. Pazourek (Němeček) – 43. Král (Toužimský). Rozhodčí: Jebavý – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: nehlášeno. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1. HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Pojkar, Němeček, Zeman, Klobouček, Gureň, Poživil, Sklenička – Diviš, Alinč, Čurilla – Pazourek, Hanzl, Janků – Ludvík, Mikulík, Kanko – Šagát, Pajič, Hovorka. HC Chrudim: Svoboda – Jaroměřický, Toužimský, Kobela, Charousek, Zukal, Drtina, Krejnus, Stoklasa – Šeda, Král, Sýkora – Žák, Semorád, Klejna – Goiš, Kaut, Luštinec – Pilař, Kubišta, Martinec.

JAK TO VIDĚL "SOUPEŘ": Lvi se trápili, poslední Chrudim ale udolali

Ústí n. L. – Měla to být hra kočky s myší. Místo jasného výsledku se ale ve Zlatopramen Aréně odehrálo neskutečné drama. Ústečtí hokejisté se proti poslednímu týmu prvoligové soutěže z Chrudimi dlouho střelecky trápili, nakonec ale soupeře udolali 3:1.

Hosté přijeli na sever Čech posíleni o extraligového gólmana Pardubic Adama Svobodu. A byl to právě on, kdo více než polovinu zápasu přiváděl svými skvělými zákroky útočníky Lvů k zoufalství.

Zkušený brankář Chrudimi poprvé inkasoval až ve 36. minutě, kdy za jeho záda dorazil střelu Alinče pohotový Diviš. Na začátku třetího dějství se prosadil i Pazourek a domácí hokejisté vedli o dvě branky. Východočeši se ale nevzdávali a už o 49 vteřin později snížil na v přesilové hře Král.

Definitivní rozhodnutí dramatického zápasu přinesly až závěrečné minuty. V čase 54:25 se podruhé do střelecké listiny zapsal zkušený forvard Pazourek a na jeho gól už hráči Chrudimi odpověď nenalezli. (Pavel Přibyl)