Chrudim – Havlíčkův Brod 0:0, na nájezdy 3:2

Úvod zápasu měl slavnostní charakter. Přímo na ledové ploše blahopřáli generální manažer týmu Petr Tankos, hráči i potleskem fanoušci dvěma funkcionářům mužstva – technickému manažerovi Vladimíru Fidrovi a kustodovi Františku Fouskovi - k jejich 60. narozeninám, kterých se dožívají v těchto dnech.

Jinak se toho ale na ledě v první třetině příliš neudálo. Oba celky pozorně bránily a v útoku se příliš neprosazovaly. První vážnější příležitost tak byla k zaznamenání až ve 14. minutě, kdy se Rebelům povedlo ve vlastním oslabení přečíslení dvou na jednoho, střelu Kachlíka ale vyřešil Vošvrda, který opět nastoupil v chrudimské brance. Domácí odpověděli o čtyři minuty později příležitostí Procházky, která zase skončila u brankáře Linharta.

Střední část začali Chrudimští, kteří tentokráte i díky zájezdu extraligových Pardubic na turnaj do Švýcarska nehráli na kompletní čtyři pětky, náporem, všechny jejich příležitosti, včetně té největší Toužimského, ale zlikvidoval Linhart. Hosté se na dostřel Vošvrdy dostávali jen sporadicky, spíše se zaměřovali na obranu, a tak šancí s přibývajícím časem opět ubylo. Ve 37. minutě hrál Havlíčkův Brod, v jehož sestavě nast oupili čtyři hráči širšího kádru Slávie Praha, krátkou přesilovku pět na tři, prakticky v ní ale ani nevystřelil na chrudimskou svatyni. Když již byli domácí ve čtyřech, povedl se jim rychlý protiútok, střely Krále a Žáka však ke změně stavu také nevedly.

Poslední třetinu, umocněnou dvěma přesilovkami v řadě, začali Chrudimští ještě větším náporem než tu druhou, Rebely prakticky nepustili do svého pásma, skóre se ale opět neměnilo. Přesto se hra zrychlila a šancí výrazně přibylo. Ve 49. minutě se dostala do přečíslení hned trojice domácích útočníků, střelu Kauta ale zneškodnil brankář Linhart koncem hokejky! O čtyři minuty později pak tentýž hráč vyrazil i příklep Malinského a následnou dorážku Stoklasy zaklekl betonem, ani snad nevěděl jak. Když necelé dvě minuty před koncem nevyužil své dvě příležitosti Jindřich, skončilo utkání bezgólovou remízou.

Diváci se tak dočkali branky až v následujících trestných stříleních, v nichž se prosadili Malinský, Král a na druhé straně Ondráček a Třetina. V šesté sérii nájezdů pak rozhodl o výhře Chrudimi Blažek.

Sestava HC Chrudim: Vošvrda – Toužimský, D. Mocek, Charousek, Malinský, Suchý, Vágner, Poskočil – Zadina, Martinec, Bělohlávek – Šeda, Blažek, Procházka – Jindřich, Král, Žák – Stoklasa, Kaut.

Řekli po utkání

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „S dnešním zápasem nemohu být spokojený, nehráli jsme dobře. První dvě třetiny nám chyběla šťáva, chuť, na hráčích bylo vidět, že jsme v plném tréninku. Hra byla hodně rozháraná, měli jsme hodně vyloučených, nedostali jsme se do hry, byli pozdě u puku, prohrávali osobní souboje – prostě nebylo to ono. Závěrečná část už byla trošku lepší, dokázali jsme si vytvořit šance, jen jsme je nedokázali využít. Toto určitě nebyl výkon, jaký bych si představoval.“

Petr Novák, trenér HC Rebel Havlíčkův Brod: „Bezgólový výsledek naznačuje, že to dnes byl ošklivý hokej, ale šance tam oba týmy nějaké měly a ten zápas nebyl zase až tak strašný. Jednalo se zkrátka o klasické přípravné utkání, ve kterém chyběla na obou stranách taková ta lehkost v koncovce. Bylo znát, že hráči obou mužstev hodně trénují a já věřím, že se to postupem času zlepší. V každém případě nám tento zápas něco ukázal.“

RADEK PECINA