Jedná se o odvetu zápasu z chrudimského ledu před čtrnácti dny, která skončila remízou 2:2. A jelikož Moravané nepatří zrovna k oblíbeným soupeřům Východočechů, budou se je určitě svěřenci trenéra Martina Hostáka snažit porazit a prodloužit sérii bez porážky.

Je otázkou, kdo z gólmanů v zápase do chrudimské svatyně nastoupí. S dvacetiletým Tomášem Vošvrdou, který odchytal tři ze čtyř odehraných přátelských utkání, totiž klub neuzavřel smlouvu a ten v Chrudimi skončil. Mezi tři tyče tedy zamíří někdo z trojice Martin Němec, Filip Landsman nebo Libor Barta. Pro sezonu pak mají Východočeši v záloze na střídavý start „udělaného“ Martina Růžičku z Pardubic.

Úterní zápas ale není v tomto týdnu jediný, který na ně čeká. Hned ve čtvrtek přivítají na vlastním ledě od 18 hodin v derby zápase horaly z Vrchlabí. Původně se mělo toto utkání sehrát v pátek dopoledne, ale kvůli divákům bylo přeloženo na jiný den odpoledne. Jak podotkl generální manažer klubu Petr Tankos, byla by určitě škoda ochudit fanoušky o toto pikantní střetnutí, přestože se jedná pouze přátelák.


RADEK PECINA