HOKEJ: V čele obou skupin předpokládaní favorité

Chrudim – Přinášíme výsledky pátého kola hokejového meziokresního přeboru, když v obou skupinách se již předehrálo několik zápasů ze šestého dějství. S těmi vás seznámíme v kompletním zpravodajství příště. Tresty ve hře jsou z předehrávky Jezbořice – Kostelec. Provinilci: Václav Kulhánek resp. Tomáš Paraj mají STOP na příští dvě mistrovská utkání.

10.11.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

SKUPINA A

Rosice – Třemošnice 10:2 (2:0, 5:0, 3:2). Jakub Vrabec 4, Teplý 2, Brázda, Dvořák, Malinský, Petr Zahálka – J. Machota ml., Procházka. Dynamo zvládlo roli favorita a bezpečně dovedlo utkání do vítězného konce.

Jiskra Skuteč – Česká Bělá 4:9 (0:1, 3:2, 1:6). Branky: Lenoch 3, Žák – Kubát a Dipold po 2, Kunz, Nejedlý, Košmídr, Klement, Zvolánek, Jiskra držela s favoritem po dvě třetiny vyrovnanou partii, ale v závěrečném dějství to již byla střelecká exhibice soupeře.

Čankovice – Hlinsko B 4:8 (2:1, 1:4, 1:3). Branky: Salava 4 – Černý 4, P. Kopecký 2, Sláma, Havel. „Domácí" vedli ve 24. minutě s favorizovanou rezervou již 3:1, ale pak přišel „uragán" ze strany Hlineckých, kteří bojovného soupeře jasně zdolali. V přestřelce vynikli Jakub Salava resp. Marek Černý.

Jokerit Skuteč – Wignes Pardubice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1). Branky: J. Prášek, Mareš, Zoulík, Vincenci – Schlinger 2. Brankář Wignes držel dvě třetiny hosty nad vodou, likvidoval jednu šanci Jokeritu za druhou. Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se Pardubičtí dokonce ujali vedení, ale domácí v závěru otočili utkání na svoji stranu.

SKUPINA B

Torpedo Pardubice – ZH Pardubice B 10:9 (4:3, 2:4, 4:2). Branky: Joudal 4, Kuška 2, Kačmarik, Habivský, Goláň, Kmošek – Čermák 3, Kunc 2, Mlateček, Herynk, Kršák, Lubina z trestného střílení. Pardubické derby mělo být snadnou záležitostí favorizovaného Torpeda, ale opak byl pravdou. „Domácí" řadu šancí neproměnili, naopak inkasovali laciné góly. Na druhé straně rezerva ZH s několika „pendly" je dnes pro každého soupeře nepříjemná.

Bítovany – Vysmátý zmije Pardubice 4:7 (2:3, 2:2, 0:2). Branky: Zavoral, Polák, Málek, Mašík – Mário 3, Berger 2, Vinař, Dubovči. Loňský Telmont přetransformovaný v HC Bítovany byl favoritovi těžkým soupeřem a teprve v závěrečné třetině Pardubičtí se skvělým Kosinou v brance zmařili jeho úsilí na bodový zisk.

Amat Pardubice – Holomci Jezbořice 2:12 (0:3, 0:6, 2:3). Branky: Řípa, Holešínský – Pekárek 4, Ježek 3, Malinský a Hrubeš 2, Janovský. Až v závěrečné třetině Pardubičtí chytili dech, jinak v průběhu úvodních dvou dvacetiminutovek evidentně na soupeře nestačili.

Kostelec – Road cafe Pardubice 3:4 (1:0, 0:2, 2:2). Branky: Paraj 2, Studnička – Komárek, Bartoň, Kubát, Popler. Kostelečtí ve 20. minutě otevřeli skóre, s dravějším soupeřem pardubických mladíků v dalším průběhu stačili vyrovnat na 2:2 a 3:3, ale na gól Poplera v 55. minutě už nestačili odpovědět.

7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Tragicky skončil náraz dodávky u Jedlové na Svitavsku. Dva lidé byli těžce zraněni, třetí zemřel.
5

Tragické ráno u Jedlové. Jeden mrtvý, dva těžce zranění

Židovská Tóra z Luže slouží v Pensylvánii

Luže – Do Luže zavítal v uplynulých dnech Bruce Engleman z Pensylvánie se svoji manželkou, který je v současné době majitelem původního svitku Tóry z lužské synagogy z roku 1890.

Fenka přišla o štěňata, ale život si vybojovala

Chrast – S mrtvými štěňaty v bříšku se toulala po městě vyzáblá fenka, které se ujaly místní děti. U nich doma porodila a protože byl její zdravotní stav velmi špatný, děti kontaktovaly místní oblastní charitu.

Požár auta mohla způsobit kuna

Chrudim – K požáru vozidla do Chrudimi vyjížděli hasiči ve středu sedm minut po půl šesté odpoledne. Jak včera uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková, bylo to Hyundai Atos, které stálo zaparkované na veřejné komunikaci.