První hokejová liga pokračuje už v pondělí 29. listopadu zápasy 23. kola. Atraktivního soupeře přivítá Chrudim, na jejíž led dorazí favorizované Ústí nad Labem. Zbylá dvojice východočeských týmů míří na kluziště protivníků.

Dnešní program – 23. kolo, 17.30: Benátky nad Jizerou – Jihlava, Havlíčkův Brod – Tábor, Třebíč – Beroun, 18.00: Chrudim – Ústí nad Labem, Písek – Znojmo, Kadaň – Hradec Králové, Olomouc – Chomutov, Litoměřice – Vrchlabí.

Kvapíkové tempo začíná nabírat první hokejová liga. Do konce roku ji čekají tři vložená pondělní kola, počínaje tím pondělním. V něm se chrudimští hokejisté pokusí překvapit druhý tým tabulky a s Chomutovem největšího kandidáta postupu do extraligy, celek HC Slovan Ústečtí Lvi.

Ti v prvním vzájemném utkání sezony vyhráli nad Chrudimí 3:1, ale Východočeši se na ledě favorita drželi velmi statečně. Také bilance předchozích zápasů obou soupeřů vyznívá pro Ústí. To doma zvítězilo dvakrát v prodloužení 1:0 a 6:5, zatímco v Chrudimi vyhrálo 3:2 a 5:3. Je tedy vidět, že se jedná o vcelku vyrovnané zápasy a při troše štěstí by se svěřencům trenéra Pavla Rohlíka mohlo zadařit. Mohli by si vzít příklad z posledního Písku, který před týdnem zdolal Ústí 5:4 po SN.

V minulém kole Ústečtí doma podlehli Olomouci 1:2, takže se budou jistě chtít vrátit na vítěznou vlnu právě v Chrudimi. Domácí však potřebují body jako sůl a po prohře 3:5 v derby ve Vrchlabí by rádi navázali na zlepšený výkon z poslední třetiny tohoto duelu právě dnes. Hráči také věří v podporu věrných fanoušků!

Pohárový prosinec s HC Chrudim

Chrudim – S velmi zajímavou nabídkou pro sportovní příznivce přicházejí místní prvoligoví hokejisté.

Při prosincových domácích utkáních první ligy budou mít fanoušci možnost vyfotografovat se s cennými mistrovskými poháry.

První možností bude utkání v sobotu 4. prosince proti Orlům Znojmo, kdy zde bude vystaven pohár mistra extraligy, který v minulé sezoně vybojoval HC Eaton Pardubice.

V sobotu 11. prosince přivítáme na domácím ledě celek Benátek nad Jizerou a cennou kulisu zde vytvoří pohár mistrů světa, který je v držení českých hokejistů.

A konečně v pátek 17. 12 (změna oproti původnímu rozpisu ze soboty 18. 12.) se v Chrudimi představí celek Olomouce. Při této příležitosti se budete moci nechat zvěčnit s pohárem futsalového mistra, který letos již pošesté v historii klubu vybojoval celek Era–Packu Chrudim.

Všechna uvedená utkání začínají v tradičním čase od osmnácti hodin. Přijďte tedy povzbudit chrudimské hokejisty a získat do rodinného alby cennou trofej! (pn)