Nejprve prohráli 1:6, aby následně zvítězili 4:2. Bohužel v tom nejdůležitějším klání v baráži o první ligu se výsledková houpačka převážila opět do mínusu a dokonce si Východočeši odvezli další půltucet branek po porážce 3:6.

Přitom úvod vypadal nadějně, když ve 3. minutě Chrudimští využili hned první přesilovku k vedoucímu gólu Krále. Soupeř, který už je prakticky bez šance na udržení druhé nejvyšší soutěže, se postupně herně lepšil a do konce úvodní třetiny srovnali Ferebauerem na 1:1. Zlom v jejich prospěch nastal v posledních dvou minutách střední části, kdy Kellner dvěma trefami zvýšil stav na 3:1. Závěrečné dějství bylo brankové nejbohatší. Co bylo platné, když chrudimský kapitán a hrající asistent trenéra Lukáš Král završil svůj hattrick, když Písečtí odpověděli třemi přesnými trefami a dodali výsledku hořkou příchuť pro Východočechy. Brakově se prosadili Suja, Pšurný a Dragoun, který proměnil trestné střílení. Na něj vystřídal brankáře Landsmana Ament, ale gólu nezabránil.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Nepovedlo se nám utkání v Šumperku, takže jsme v Písku chtěli zaváhání napravit. Dobře jsme věděli, v jakém rozpoložení Písek je, že třikrát prohrál, a jeho hráči se ocitli herní depresi. Myslím, že v podobném duchu domácí nastoupili také do vzájemného utkání s námi a my se ujali vedení. Herní pohoda nám ale bohužel příliš dlouho nevydržela a Písek dokázal srovnat. Poté jsme hráli nervózně, nedařilo se nám ani při přesilovkách. Soupeř těžil především z důrazu před brankou a konečný výsledek je takový, jaký je. Přijeli jsme v kombinované sestavě a já nemůžu hráčům absolutně nic vyčíst. Bojovali, ale jelikož jsme zápas odehráli s velmi mladým mužstvem, tak se ukázala taková ta nezkušenost. Před sebou máme ještě dva zápasy baráže. Hráčům plně důvěřuji a pevně věřím, že první ligu udržíme.“

Prvoligová záchrana pro svěřence trenéra Rohlíka, ale určitě nebude jednoduchá, což naznačuje pohled na tabulku, která je zkreslená nestejným počtem odehraných zápasů.

Zkuste si zatipovat, jak to všechno dopadne, při pohledu na zbývající program jednotlivých barážistů:

Chrudimi zbývá pondělní utkání v Mostu a na závěr středeční duel s Jindřichovým Hradcem.

Šumperk
hraje v sobotu s Pískem, v pondělí jede do Jindřichova Hradce a zbývá mu ještě odložený domácí zápas s Mostem.

Jindřichův Hradec
má na domácím ledě Most a Šumperk, odložený zápas v Mostě a končí v Chrudimi.

Most
zajíždí v sobotu do Jindřichova Hradce, v pondělí hostí Chrudim, ve středu jede do Písku a má k dobru odložené zápasy s Jindřichovým Hradcem a v Šumperku.
Písek pojede v sobotu do Šumperka a ve středu končí s Mostem.

Tak už jste vyluštili barážovou tajenku? Přiznáme se, že v redakci jsme se na dvou nejúspěšnějších týmech neshodli a jen můžeme doufat, že mezi nimi budou hráči s orlicí ve znaku!

1. Šumperk 5 3  1  0  1   21:15 11
2. Chrudim 6 3  0  1  2 24:23 10
3. Jindřichův Hradec 4 2  0  0  2   11:15 6
5. Písek 6 1  1  0  4 16:20 5
5. Most 3 1  0  1  1   15:14 4