Po loňském vítězství v Tipsport Cupu, kdy pardubický klub využil chrudimské pohostinnosti, a odehrával zde svá domácí pohárová utkání, se HC Moeller Pardubice nyní utká s prvoligovým nováčkem HC Chrudim.

V úterý od 18 hodin se pikantní duel dá bez nadsázky nazvat „bratrovražedným“ soubojem, jelikož se mezi sebou střetnou nejen chrudimští hráči s pardubickou minulostí (Zadina, Pospíšil, Beránek, Zohorna, Bláha, Kolář, Semorád atd.), ale především bratři Michal a Jan Šedovi. Michal je jedním z pilířů pardubické obrany, zatímco Honza hrozbou brankářů chytajících proti HC Chrudim.

Oba týmy se nestřetnou poprvé. Pokud nepočítáme exhibiční klání různého charakteru, střetly se v loni v pardubické ČEZ Aréně a Chrudimáci dokázali uhrát remízu 2:2. Po samostatných nájezdech se sice skóre naklonilo k extraligovému mužstvu, ale přihlížející chrudimští fanoušci neodcházeli se sklopenou hlavou.

Vstupné je 40 Kč dospělí, 20 Kč děti, důchodci, zdarma držitelé průkazu ZTP a ZTTP. Předprodej je v Informačním centru na chrudimském Resselově náměstí.

Radek Pecina