Poslední čtyři kola zbývají do konce nadstavbové části první ligy. Do jednoho z klíčových duelů sezony dnes nastoupí Chrudim, která v přímém souboji o záchranu vyzve Šumperk. Bodovat potřebuje i Hradec Králové, který míří k náročnému utkání do Jihlavy. Hokejisté Vrchlabí zavítají na led lídra z Ústí nad Labem.

St 18.00: HC Chrudim (14. místo, 47 bodů) – HC Salith Šumperk (15. místo, 44 body).

Válka se Šumperkem začíná! To si v Chrudimi uvědomují. První bitva se hraje o šest bodů, ale také o pořádnou porci sebevědomí před play out.

„Beru to tak, že nás čeká jedno z klíčových utkání sezony. Nemá smysl říkat něco jiného. I když nás se Šumperkem budou čekat ještě čtyři zápasy ve skupině o udržení, tak už nyní si můžeme vybudovat náskok,“ soudí chrudimský trenér Pavel Rohlík.

Jeho družinu může již v dnešním duelu posílit zkušený forvard Patrik Fořt, který do týmu přišel na hostování do konce sezony z Hradce Králové. „Chtěli jsme rozšířit kádr, abychom ho pro závěr sezony měli posílený a pohromadě. Přece jen se blíží konec přestupního termínu. Ještě uvidíme, zda Patrika zařadíme do sestavy už pro tento zápas,“ sdělil Rohlík.

Dosavadní vzájemné duely vyznívají lépe pro soupeře. Východočeši zvítězili pouze jednou, doma po prodloužení. To není zrovna povzbudivá bilance. „V Šumperku jsme naposledy vedli ještě po dvou třetinách, ale zápas v konci ztratili. Hraje hrozně jednoduše, důrazně. Je to takový nepříjemný styl,“ tvrdí kouč.

Jeho tým jde herně nahoru. Po bodech sahal i na ledě nadupaného Chomutova, ale v závěru domácí vytěžili z tlaku tři góly a vyhráli 5:2. „Padesát minut jsme byli Chomutovu rovnocenným soupeřem. Máme hodně zraněných obránců, hrajeme opravdu s minimem hráčů. I proto jsme velký nápor na konci neustáli. Ale těší mě, že se zvedáme. I když jsme nebodovali, tak jsme navázali na výkon s Hradcem,“ spokojeně dodal Rohlík.

St 17.30: HC Dukla Jihlava (6. místo, 65 bodů) – HC VCES Hradec Králové (4. místo, 74 body).

Dvě porážky a Mičkův tým se obává o pozici v první čtveřici. Navíc Hradec má v závěrečných třech kolech nadstavbové části těžký los. Dnes Jihlava, v sobotu Olomouc a na závěr do Ústí! „Doufám, že týmy pod námi nebudou furt vyhrávat. Ale my také musíme udělat nějaké body. Nejlépe už v Jihlavě,“ říká Filip Luňák, jenž se po zranění kolena vrátil do brankoviště v minulém kole s Havlíčkovým Brodem (1:2 pp). Před dnešním kolem má Hradec k dobru na pátou Třebíč šest bodů, na Jihlavu devět.

Na ledě Dukly se již v hradeckém dresu neobjeví útočník Patrik Fořt. „Zrekapitulovali jsme si výkonnost mužstva v posledních zápasech a domluvili jsme se na uvolnění Patrika do konce sezony do Chrudimi,“ sdělil generální manažer hradeckého klubu Roman Višňák.

St 18.00: HC Slovan Ústečtí Lvi (1. místo, 108 bodů) – HC Vrchlabí (9. místo, 60 bodů).

I lídr soutěže se dá porazit, vyhlašují před dnešním soubojem v Ústí hokejisté Vrchlabí. Věřte, že vědí, o čem mluví. Skalp letošního suveréna první ligy získali už dvakrát. Uspěli v obou domácích zápasech. Dnes však tuto výhodu budou mít Severočeši.

„Pro nás je situace stále stejná. Musíme hrát zápas od zápasu a získávat body,“ tvrdí před utkáním vrchlabský trenér Josef Řeháček. „Každý bod je teď důležitý,“ dodává kouč, který v dnešním utkání do hry nepočítá s útočníkem Janem Čalounem.


RADEK ŠPRYŇAR, MICHAL BOGÁŇ