Sérii přípravných zápasů na blížící se prvoligovou sezonu zahájili chrudimští hokejisté v Pelhřimově, kde získali cenný skalp účastníka polské nejvyšší soutěže.

Celek z téměř stotisícového města Jastrzebie z Horního Slezska zdolali po samostatných nájezdech, když v základní hrací době skončil zápas smírně 2:2. O výsledky v této fázi přípravy sice tolik nejde, ale přesto je příjemným zjištěním, že trenér Pavel Rohlík bude mít v nově budovaném týmu na čem stavět.

GKS Jastrzebie – HC Chrudim 2:3 SN (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Ambiciózní polský tým má v sestavě mimo jiné několik Čechů v čele s donedávna hvězdou extraligy Richardem Králem (naposledy hrál v Mladé Boleslavi). Chrudimští hokejisté však vstoupili do zápasu nebojácně a v 5. minutě měl velkou šanci Kaut, ale sám před brankářem Kachniarzem těsně přestřelil jeho svatyni. Další tutovku spálil Stoklasa, který nevyzrál na gólmana a poté přestřelil bekhendem branku.

Když Východočeši vycházeli v koncovce naprázdno, otevřeli skóre Poláci. Při přesilovce dokonale rozebrali chrudimskou obranu a v 19. minutě Urbanowicz otevřel skóre.

Ve druhé třetině mělo více ze hry Jastrzebie a svůj tým několikrát podržel brankář Peter Babkovič. Jeho bratr Michal měl v této fázi hry ojedinělou šanci, ale neprosadil se. Střeleckou smůlu protrhl až ve 35. minutě Stoklasa, který při přečíslení dva na jednoho (s Pilařem) nekompromisně vyrovnal střelou nad lapačku – 1:1.

Chrudimští dokázali skóre otočit ve svůj prospěch ve 48. minutě, když dokázali, že přesilovku také umějí. O gól se postaral Luštinec, který se nejlépe orientoval se skrumáži – 1:2. Šest minut před koncem ukázal své zkušenosti Richard Král, který po sólové akci střelou „pod víko“ srovnal na 2:2.
O vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se jako jediný exekutor prosadil chrudimský Goiš, který tak zajistil pomyslný bod navíc pro své barvy.

Branky a nahrávky: 19. Urbanowicz (Slodczyk), 54. Král (Lipina) - 35. Stoklasa (L. Pilař), 48. Luštinec (M. Babkovič, Havlík), rozhodující nájezd Goiš.

GKS Jastrzebie:
Kachniarz (Kosowski) - Rimmel, Bryk, Galant, Dabkowski, Pastryk, Labryga, Gorny - Lipina, Král, Mateusz - Furo, Slodczyk, Urbanowicz - Bordowski, Kakol, Kulas - Bernacki, Ciupa, Szczurek.

HC Chrudim: P. Babkovič (Landsman) - Martinka, Kuncl, Kobela, Havlík, Zukal, Krejnus, Zdráhal, Lenoch - Goiš, Kaut, Morkes - Luštinec, M. Babkovič, Martinec - Kachlík, Vrdlovec, Bacovský - Kapec, Stoklasa, Pilař.

HLASY TRENÉRŮ:
Jiří Režnar, trenér GKS Jastrzebie:
„Tato příprava rozhodně splnila svůj účel. Hrál se rychlý, bojovný hokej, zápas byl slušný a nerozhodný výsledek odpovídal průběhu hry.“

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „V prvním přípravném utkání jsme zkoušeli řadu nových tváří včetně několika juniorů. Výsledek je pro nás velmi pozitivní, jelikož polský tým již třikrát v přípravě zvítězil. Pro nás je příjemným zjištěním, že kluci jsou talentovaní a ukazují se v dobrém světle. Samozřejmě to mělo všechny příznaky prvního utkání a byla tam spousta nepřesností, na jejichž odstranění se můžeme zaměřit.“

Ve čtvrtek sehráli hokejisté HC Chrudim první domácí přípravné utkání s NED Hockey Nymburk.