Poruba – Chrudim 1:4

Východočechům pomohly dva rychlé goly, které daly ráz celému utkání. Již ve čtvrté minutě využili přesilovku brankou Koláře a v šesté minutě přidali druhou trefu Semorádem. Poslední tým tabulky se ovšem nehodlal jen tak vzdát a v 11. minutě korigoval na 1:2.

Ve druhé části utkání se několikrát vyznamenal brankář Němec, ale také Chrudimští několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Smolku. Stav se však v prostřední dvacetiminutovce nezměnil.

O to rychleji se měnilo skore v závěrečném dějství. Již po třiačtyřiceti vteřinách rozvlnil potřetí ostravskou sít Žák a naznačil tak, že domácí se již budou zřejmě namáhat marně. Také, že ano. Definitivní podobu výsledku dal šest minut před koncem skákavou střelou obránce Toužimský – 1:4.

Fakta – branky a asistence: 11. Ivan (Zdeněk, Pavelek) – 4. Kolář (Zadina), 6. Semorád (Vyskočil, Král), 41. Zák (Zadina, Toužimský), 54. Toužimský (Martinec, Zadina). Rozhodčí: Jebavý – Koliba, Jureček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 800. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2. HC VOKD Poruba: Smolka – Ovšák, Vajda, Šebesta, Najdek, Mikula, Holík, Tesařík, Pavelek – Ivan, Zdeněk, Suchý – Vnenk, Gelačák, Hašek – Červenka, Rangl, Buček – Janečka, Holuša, Kolařík. HC Chrudim: Němec – Toužimský, Kolář, Vyskočil, Vágner, Suchý, Šafařík, Daňo, Kuncl – Zadina, Martinec, Žák – Semorád, Král, J. Šeda – Bláha, Zohorna, Horák – Valko, Beránek, Bělohlávek.

Nadstavbovou část sudá – lichá zahájí chrudimští hokejisté na ledě 12. týmu tabulky v Olomouci již ve středu 10. prosince. V základní části ji doma porazili 3:2, ale na Hané po špatném výkonu prohráli 1:5. Složí tentokrát reparát?

Hokej, I. liga - 30 kolo, Poruba - Chrudim STATISTIKY

Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2

Muž zápasu: Marek Zadina

Poruba: Smolka – Ovšák, Vajda, V. Holík, J. Tesačík, J. Suchý, Vnenk, Rangl, Buček – Šebesta, Najdek, Mikula – Pavelek, Ivan, Zdeněk – Gelačák, J. Hašek, Červenka – Janečka, Holuša, Kolařík. Trenér: Petr Fabián.

Chrudim: Němec – Toužimský, Kolář, Vyskočil, Vágner, Daňo, Šafařík, Kuncl, Zohorna – T. Martinec, Zadina, Valko – Semorád, L. Král, Šeda – Horák, P. Suchý, Bláha – P. Beránek, Bělohlávek, Žák. Trenér: Martin Hosták.

Branky: 11. Ivan (Zdeněk, Pavelek) – 4. Kolář (Zadina), 6. Semorád (Vyskočil, L. Král), 41. Žák (Zadina, Toužimský), 54. Toužimský (T. Martinec, Zadina). Rozhodčí: Jebavý – Koliba, Jureček. Vyloučení: 6:6, navíc L. Král 10 minut. Využití: 0:2.
Tabulka 30. kolo

Zpravodajství ostravské redakce:

Nic jiného než prohru si Poruba nezasloužila

Ostrava/ Katastrofálním výkonem uzavřeli hokejisté Poruby základní část první ligy. Jejich sobotní soupeř – Chrudim – měl snadnou práci, Ostravané mu vítězství doslova darovali.

Poruba – Chrudim 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Už od začátku bylo jasné, že domácí na vítězství prostě nemají. Dva slepené góly Chrudimi z úvodu utkání přinesly na hokejky Poruby nervozitu. Ostravané totálně propadli v rozehrávce i koncovce. Problémy jim dělal přechod do útočného pásma i jednoduché přihrávky. Ivanova trefa z 11. minuty byla opravdu jen čestným úspěchem, který si damácí snad ani nezasloužili. Když pak hned zkraje třetí třetiny zvýšil Žák na 1:3, bylo rozhodnuto. Na utrpení Poruby nic nezměnila ani výpomoc Pavla Šebesty a Jiřího Haška.

„Před zápasem jsme si mysleli, že mančaft má na to, aby vyhrál, bohužel realita byla jiná. Hráči nedokázali proměnit v úvodu několik šancí a dostali se pod tlak, z kterého pak pramenily chyby. Ty nakonec rozhodly,“ shrnul trenér Poruby Petr Fabián, pro kterého to byl poslední zápas v roli kouče. Od pondělí jej nahradí nově příchozí Kamil Kašťák.