HC Světlá nad Sázavou – HC Chrudim B 6:4 (1:1, 1:2, 4:1).

Branky: Fousek 2, Langr, R. Formánek.

Favorizovaný tým „sklářů“ má dočasný azyl v Humpolci, kam za ním přijely dva autobusy fanoušků. A ti se v prvním semifinále krajské ligy mužů mohli radovat už po čtrnácti vteřinách, kdy Včela otevřel skóre. Přesně o minutu později byla radost na straně hostí po vyrovnávací brance Fouska.

Úvod prostřední části patřil rovněž Světlé, která ve 23. šla podruhé do vedení, ale opět po minutě hry byl stav 2:2, když do střelecké listiny se podruhé v tomto utkání zapsal junior Ondřej Fousek. V polovině utkání – 31. minutě vzal dech domácím Langr, který stanovil účet po dvou třetinách 2:3. V začínající 45. Světlá znovu srovnala na 3:3, a opět za další minutu svítilo na časomíře 3:4, a to zásluhou dvojice Šafář – R. Fománek.

V 52. „skláři“ vyrovnali a zápas přicházel do rozhodující fáze. Bohužel pro hosty přišla 54. minuta, s ní nepochopitelná hrubka obránce Pilaře a Světlá byla na nohou – 5:4.V 59. minutě se Chrudimští odhodlali k power play, ve které si lídr základní části vítězství pojistil šestým úspěchem.

Sestava: Drejsl – Novotný, Pilař, Vágner, Šlemenda, Závodník – Zadina, Schweinfurter, Plch – Robert Formánek, Novák, Bakrlík (21. Šafář) – Langr, Dvořák, Fousek.

Již ve čtvrté minutě musel ze hry odstoupit zfaulovaný Novotný. V průběhu utkání došlo k bitce, ve které sice Šlemenda vyhrál na body, ale zato vyfasoval trest 5 + do konce utkání.

„Zaskočil nás rychlý gól, naštěstí jsme brzy stav srovnali a od té doby se hra začala vyrovnávat. Ve druhé třetině jsme měli jednoznačně navrch. Nebýt hrubky Pilaře, mohli jsme i překvapit,“ glosoval trenér Petr Řezníček, který k nedělní odvetě v Chrudimi od 17 hodin říká: „Myslím, že v prvním měření sil jsme s favoritem krajské ligy sehráli vyrovnanou partii. Kluci příkladně bojovali do poslední chvíle, za což jim patří mé poděkování. Bojový duch z nedělního utkání proti Chocni fungoval i tentokrát. Když v neděli Drejsl zachytá, mohli bychom se vrátit ve středu 25. února za hlíníkem do Humpolce.“

JAROMÍR DOLEŽAL