Chrudim – ZH Pardubice 2:4 (0:0, 1:2, 1:2). Branky: Slavík, Procházka – Lubina, Křečan, Ludvík, Vlasák. Rozhodčí: Kobr – Padevět, Mrázek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 124.

Vyvrcholení sezóny zastihlo v lepší formě „Závodku", která sice naposledy doma ve vzájemném střetnutí inkasovala 8:2, ale v prvním měření sil dokázala v Chrudimi také vyhrát, a to 6:5. Hosté již v úvodu naznačili, že budou kousat. Gólman Ament musel likvidovat několik šancí: v páté minutě postupoval Martin Šejba sám na branku, ale jeho kličkou se domácí brankář nenechal zaskočit. V 16. při početní výhodě se před Amenta prokličkoval Krejnus, ale puk za jeho záda naštěstí nedostal.

Ve druhé třetině již v úvodu 24. minuty ZH v protiútoku dva na jednoho vše vyřešil Luhina, jehož puk skončil v síti – 0:1. O čtyři minuty poté pas Jindřicha našel Křečana, jenž zamířil mezi betony Amenta – 0:2. V polovině zápasu po střele Zrůsta se z několika dorážek ujala ta Slavíka – 1:2. Ve 37. Zrůst kroužil kolem svatyně Truhláře, ale v koncovce neuspěl.

Závěrečné dějství začalo sice pro domácí úspěšně, ale to bylo také vše. Ve 43. po jediné chybě Truhláře mu puk vstřelil (spíše šlo o nahození) za jeho záda Procházka – 2:2. Hrálo se nahoru – dolů, domácí při zakládání protiútoků místo kombinace (ta jim vůbec nešla) volili nahazování puků, což nemohlo vést ke gólu. Naopak „Závodka" měla dobrou obranu a úspěšně bránila střední pásmo. V 52. Ludvík přízemní střelou obstaral změnu skóre na 2:3 a ještě štěstí, že chaosu v chrudimské obraně nepotrestal Procházka, jenž trefil jen tyčku! Nakonec hra bez brankáře znamenala čtvrtý hřebíček do rakve, když v čase 59:56 střelou do prázdné klece úspěšně zamířil Vlasák – 2:4. Případný příští neúspěch pro Chrudim bude znamenat konec bojů o krajský přimát.

Sestava HC Chrudim: Ament – Formánek, Turčani, Schweinfurter, Vích, Urban, Zrůst – Kišš, Dvořák, Plch – Králíček, Bartoníček, Dobiáš – Procházka, Novák, Holub – Slavík, Vacek.

Moravská Třebová – Hlinsko 4:5 (3:2, 1:1, 0:2). Branky: Šír, Bureš, Volf, Štěpánek, T. Ptáček.

Oba soupeři se potkali ve druhé části skupiny A s výsledky příznivějšími pro Moravskou Třebovou: na ledě Hlinska 6:5, doma dokonce 13:6. Proto také je považováno toto vítězství chlapců z Vysočiny za překvapení, které sledovalo 260 diváků. Již ve druhé minutě Urbášek střelou pod víko nedal gólmanovi Černému šanci – 1:0. V 10. první střelu Kulhavý vyrazil, po „pozdravu" Šíra kapituloval – 1:1. Ve 14. Řehulkův nájezd a přesná trefa pod víko znamenaly 2:1. O tři minuty poté Pešek přihrál lépe postavenému Žalčíkovi a domácí vedli o dvě branky – 3:1. V závěru úvodní části šli domácí do přesilovky, ale byl to naopak soupeř, který Burešem z nájezdu korigoval na 3:2.

V neméně zajímavé, ale chudší na góly se odvíjelo druhé dějství. Za zmínku stojí přesilovka chlapců z Vysočiny, kteří předvedli slušný zámek. Při něm si nejaktivněji počínal Spal, který za jedno střídání stačil pětkrát vystřelit na branku Kulhavého. Ani jeden pokus se neujal, a tak se nelze divit, že desetiminutovka změnu skóre nepřinesla. Až ve 31. přihrál Bureš zpoza branky Štěpánkovi a ten se nemýlil – 3:3. O šest minut poté se domácím přesilovka vydařila. Střelu Rajnohy tečoval Faltus – 4:3.

Do závěrečného dějství vstoupili lépe Hlinečtí, kteří na třetí pokus srovnali Volfem stav na 4:4. Ve 49. se z nenápadné akce prosadil T. Ptáček, jehož střela nad beton propadla gólmanovi pod rukou do sítě – 4:5. Domácí poté poslali mezi tři tyče Bureše. Inkasovaný gól Moravskotřebovské nějakou chvíli přibrzdil, ale když se vzpamatovali, útoky narážely na nejistého, přesto úspěšného Černého v brance Hlinska. Nakonec domácí od 58:54 odvolali brankáře, ale ani power play jim k vyrovnání nestačila.

Sestava HC Hlinsko: L. Černý – T. Ptáček, Zadina, P. Ptáček, Spal, Štěpánek, Tulis, M. Černý, Ročárek, Volf, Bureš, Šír, Wasserbauer.

Do úplnosti: Choceň – Polička 7:1, Světlá – Litomyšl 2:3!

JAROMÍR DOLEŽAL