Sobotní odveta na ledě druholigového Trutnova sice nebude zřejmě tak náročná, ale hned druhý den, v neděli od 17 hodin se svěřenci trenéra Pavla Rohlíka utkají s týmem Lausitzer Füchse z německého Weißwasseru, účastníkem druhé bundesligy.

Poslední prázdninový den (v úterý 31. 8.) ještě Chrudimští zajíždějí k přátelskému utkání na led druholigového Žďáru, ale hned následující týden se pořádně zapotí v domácích zápasech (vždy od 17 hodin) v duelech s jedněmi z nejsilnějších týmů I. ligy ČR. Nejprve přijede ve středu 8. září hvězdami nabitý tým KLH Chomutov, který bude letos jistě opět usilovat o postup do extraligy, a o dva dny později „přiletí“ k Chrudimce Znojemští Orli (v pátek 10. září). Ti si vedou překvapivě úspěšně v Tipsport Cupu, kde vedou svoji skupinu a naposledy doslova „rozklovali“ úřadujícího mistra HC Eaton Pardubice 5:1!

„Jsem velice rád, že se nám na závěr přípravy podařilo domluvit takto kvalitní soupeře. Prověří nás především v obranné fázi, na kterou jsme se s druholigovými soupeři příliš zaměřit nemohli,“ pochvaluje si trenér Pavel Rohlík. Dodejme ještě, že vstupné na všechna domácí přípravná utkání je jednotné: 20 korun.

No a ve středu 15. září už to vypukne naostro, kdy Chrudimští vstoupí do nového ročníku první ligy domácím zápasem s nováčkem soutěže Litoměřicemi.