HC Chrudim - IHC Písek 3:1

Východočeskou defenzívu vyztužila v týdnu další posila z extraligovými zkušenostmi, 37letý Petr Mainer, a Chrudimští se do soupeře od úvodních minut pěkně obuli. Po tyči Zadiny a řadě dalších nevyužitých šancí se zaslouženě ujali vedení v 9. minutěranou Fejgla od modré.

Další příležitosti však pochytal hostující brankář Pinkas a trest za střeleckou impotenci mohl přijít v závěru třetiny. Nejprve se Chrudimští ještě ubránili téměř minutovému oslabení o dva hráče, aby pouhých deset vteřin před sirénou při nich stálo i štěstí, kdyžbranka Písku nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti.

Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích, gólové radosti se ale dočkali až ve 35. minutě, zato během 9 vteřin hned dvakrát! Nejprve prostřelil Pinkase Stavenský a hned po rozehrání zvýšil na 3:0 z brejku Žák.

V úvodu závěrečného dějství sice nevyužili Jihočeši přesilovku, přesto krátce po jejím skončení snížil Novák. Chrudimské to ale neznervóznělo a nesměrnou vůlí a bojovností se o tři body a skalp dosavadního lídra druhé ligy připravit nenechali.

Fakta - branky: 9. Fejgl, 35. Stavenský, 35. Žák - 43. Novák. Rozhodčí: Kareš - Špringl, Prokop. Vyloučení: 9:5, navíc Šafařík (CR) 10 minut OT. Bez využití. Diváků: 310. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1

Sestava HC Chrudim: Hrazdíra - Daňo, Fejgl, Doseděl, Šafařík, Mainer, Konta, Giba - Žák, Král, Pospíšil - Zadina, Beránek, Bělohlávek - Potůček, Stavenský, Horák - Buchal.

Utkání zhodnotil trenér HC Chrudim Ladislav Lubina: "Po porážce v Benátkách to pro nás byl velice důležitý zápas a jsem rád, že jsme jej zvládli. Písek prokázal, že má výborné mužstvo aurčitě není na prvním místě tabulky neoprávněně."